1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak'ta Kan Bağışı Kampanyası

Şırnak'ta Kan Bağışı Kampanyası

Şırnakta Kan Bağışı Kampanyası
A+A-

Türk Kızılay Derneği ile Şırnak Sağlık Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenledikleri kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü. Kan bağışı kampanyasına Şırnak İl Emniyet Müdürü Avni Usta, Şırnak İl Sağlık Müd

Türk Kızılay Derneği ile Şırnak Sağlık Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenledikleri kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü.
Kan bağışı kampanyasına Şırnak İl Emniyet Müdürü Avni Usta, Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Genel Sekreteri Hakan Tukur, Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş ve çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi. Şırnak İl Emniyet Müdürü Avni Usta, "Biz vazifemizi hem birey olarak hem de teşkilat olarak yerine getirmek üzere buraya geldik, inşallah en üst seviyede teşkilatımızdaki arkadaşların da yoğun katılımıyla kan bağışına destek vereceğiz, inşallah herkes için hayırlı olur" dedi.
Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü Genel Sekreteri Hakan Tukur ise, "Bu kan bağışı kampanyasına, Şırnak ilinde düzenlenen bu kan bağışı kampanyasına şu anda gördüğümüz çok iyi bir katılım var. Kan ve kan ürünleri bizim medikal anlamda yapamadığımız, üretemediğimiz ürünler, bunları mutlaka insandan almak zorundayız, buda insan insana ihtiyacını belirleyen bir konu. Gerçekten çok zor durumda hastalarımız oluyor ben kendi adi adıma söyleyeyim rahmetli babam çok kısa dönemlerle kan ihtiyacı oluyordu ve gerçekten o zaman anladımki kana ihtiyaç Türkiye'de çok oluyor. Biz maddi dorumu ne olursa olsun mevki ne olursa olsun her şeyi elde edebilirsiniz Amerika'dan ilaçlar getirebilirsiniz şuradan şuraya gidebilirsiniz, en iyi hocalara gide bilirsiniz ama kan ve ürünlerini üretemezsiniz. Bu mutlak insana bağlı bir şey bu vicdanen herkesin hastalarını düşünüp ara ara bağışlaması gereken bir hayır bir sadaka şeklinde görüyorum ben" diye konuştu.
Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise "Ben kızılay ve ekibine teşekkür ediyorum fevkalade önemli bir organizasyon, ilimizin ve bölgemizin kan merkezini yürüten Diyarbakır ekibi Şırnak'ta 3 gün bildiğim kadarıyla, öğretmen arkadaşlarımız öğrencilerimiz, çalışanlarımız yaşı uygun olan ve sağlığı uygun olanların kampanyaya katılmalarını biz milli eğitim olarak teşvik ediyoruz. Milli eğitim olarak Kızılay'la ayrıca okullarımızda hem personelimizi hem de öğrencilerimize dönük organizasyonlarda yapmayı arzuluyoruz bu imkanlar ve kabiliyetler ölçüsünde Kızılay'ı desteklememizi, bu bağış kampanyasına destek vermemiz katkı sağlamamız gerekiyor. Zor günlere düşmeden önceden bağışlarımızı yapmak istiyoruz kişisel olarak değerlendirmemiz bu sizlere de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
(CK-YRT-AKK-Y)

16.01.2013 15:52:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT