1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnaklı Vatandaşlardan İmralı Görüşmelerine Destek

Şırnaklı Vatandaşlardan İmralı Görüşmelerine Destek

Şırnaklı Vatandaşlardan İmralı Görüşmelerine Destek
A+A-

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman Milletvekili Ayla Akat'ın terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmeleri, Şırnaklı vatandaşlar tarafından olum

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Batman Milletvekili Ayla Akat'ın terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmeleri, Şırnaklı vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.
Gıda pazarlamacısı Celal Kazan adlı vatandaş, İmralı görüşmelerinden umutlu olduklarını söyledi. Kazan, "İmralı görüşmesi çok hoşumuza gitti. Bu barışın sağlanması için bütün Kürt halkı bunu istemektedir. Memnunuz bu konuda. Başbakan'ın bu konuyu ciddiyet içerisinde halletmesi en doğru olandır" dedi. Ticaretle uğraşan Nihat Ertaş adlı vatandaş ise, Güneydoğu Anadolu bölgesinin kalkınması için öncelikle Kürt sorununu çözülmesi gerektiğini ifade etti. Ertaş, "Öncelikle Kürt sorununun halledilmesi gerekiyor. Kürt sorunu da başlı başına bütün Kürt aydınları ve Kürt önderleriyle hepsini bir arada muhatap alınması gerekiyor. İmralı ile görüşmeleri olumlu buluyorum. Bundan sonraki süreçte daha iyi olacağını düşünüyorum. Hükümetin şu anda atmış oldukları adımı doğru buluyorum. Öncelikle şu ana kadar yapmış oldukları bütün çabaların sonuçsuz kaldığı, belki bunu bir fırsat bulup, bundan sonraki süreçte Kürt sorunuyla ilgili temel adımları atabilirler. Ekonomik olarak bölgenin sorunları malumdur. İşsizlik diz boyu, iş bulanlarda yeterince ücret aldığını düşünmüyorum. İş adamlarının burayı bir cazibe merkezi haline getirmeleri gerekiyor" diye konuştu.
(CK-YRT-AŞ-Y)

09.01.2013 15:32:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT