1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak Valisi Vahdettin Özkan Kayaboyun Köyünde Sorun Dinledi

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan Kayaboyun Köyünde Sorun Dinledi

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan Kayaboyun Köyünde Sorun Dinledi
A+A-

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, merkeze bağlı Kayaboyun köyüne giderek vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Vali Vahdettin Özkan beraberinde 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, merkeze bağlı Kayaboyun köyüne giderek vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Vali Vahdettin Özkan beraberinde 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Ali Doğan İnce, 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Lütfü İhsan Yanıkoğlu, İl Emniyet Müdürü Avni Usta, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan ve bir çok kurum müdürü ile Kayaboyun köyünde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Vali Özkan ve beraberindekiler köy konutunda misafir edildi. Vali Özkan, köyün daha önce iletilen sorunları ve bunlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında beraberindeki kurum müdürlerinden bilgi aldı. Vatandaşlar tarafından iletilen sorunları not alan Vali Özkan, Kayaboyun köyünün Köye Dönüş Projesi kapsamında ihtiyaç duyduğu çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulundu. Ziyareti esnasında vatandaşlarla sohbet eden Vali Özkan; "Devletimiz özellikle köylerimizdeki eğitim faaliyetlerine büyük önem veriyor. Bunun sayesinde eğitimde bilgiye ulaşmak artık daha kolaydır. Gençlerin bunu bir fırsat olarak değerlendirip, başarılarını arttırma yönünde azimli olmaları gerekir. Ebeveynler olarak çocuklarımızın eğitimine destek vererek, onların doğruya ulaşmasına yardımcı olmalıyız. Sizlerin en öncelikli görevi çocuklarınıza sahip çıkmanızdır. Böylelikle geleceğimizi emanet edeceğimiz yeni nesiller, gelişen dünyaya ayak uydurabilir" dedi.
Vatandaşlar ise yapılan çalışmalar için teşekkür edip, gerçekleştirilen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali Vahdettin Özkan ve beraberindekilere köy çıkışına kadar eşlik ederek uğurladı.
(CK-AKK-Y)

08.01.2013 11:44:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT