1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak Valiliği Heyelan Ve Çığ Tehlikesine Karşı Uyardı Cemal Külter Şırnak

Şırnak Valiliği Heyelan Ve Çığ Tehlikesine Karşı Uyardı Cemal Külter Şırnak

Şırnak Valiliği Heyelan Ve Çığ Tehlikesine Karşı Uyardı  Cemal Külter    Şırnak
A+A-

Şırnak Valiliği vatandaşları heyelan ve çığ tehlikesine karşı uyardı. Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada vatandaşların Meteoroloji Müdürlüğü uyarısını dikkate alması istendi. Açıklamada, "

Şırnak Valiliği vatandaşları heyelan ve çığ tehlikesine karşı uyardı.
Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada vatandaşların Meteoroloji Müdürlüğü uyarısını dikkate alması istendi. Açıklamada, "Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan verilere göre; 29 Ocak 2013 Salı günü akşamı ve 30 Ocak 2013 Çarşamba günü boyunca Şırnak merkezinde sağanak yağmur, yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı beklenmektedir. Bu tahminler doğrultusunda vatandaşlarımızın heyelan ve su taşkını riskine karşı dikkatli olmaları, herhangi risk teşkil eden bir durumla karşılaştıklarında ivedi olarak ilgili makamlara bilgi vermeleri gerekmektedir. İçinde bulunduğumuz mevsim itibariyle bundan sonra da muhtemel kötü hava koşulları sonucunda oluşabilecek heyelan, çığ ve su taşkınlarına karşı vatandaşlarımızın dikkatli olmaları önemle duyurulur" denildi.
Geçtiğimiz gün Şırnak merkezde meydana gelen heyelan dolayısıyla halı saha çökmüş, 7 vatandaş hayatını kaybetmiş ve 4 vatandaş da yaralanmıştı.
(CK-AKK-Y)

29.01.2013 17:45:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT