1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak Valiliği, Dünkü Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı Cemal Külter Şırnak

Şırnak Valiliği, Dünkü Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı Cemal Külter Şırnak

Şırnak Valiliği, Dünkü Patlamayla İlgili Açıklama Yaptı  Cemal Külter    Şırnak
A+A-

Şırnak Valiliği, dün polis aracına yönelik yapılan saldırıyla ilgili açıklama yapıldı. Şırnak Valiliği, otogar girişindeki duvarın dibine tuzaklanan patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasın

Şırnak Valiliği, dün polis aracına yönelik yapılan saldırıyla ilgili açıklama yapıldı.
Şırnak Valiliği, otogar girişindeki duvarın dibine tuzaklanan patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, patlamada ölen ya da yaralanan olmazken polis aracında hafif hasar meydana geldiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"06 Ocak 2013 günü saat.18.25 sıralarında vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ilimiz merkez Cizre Caddesi üzerinde kuvvetli bir patlama meydana gelmiştir. Patlamanın meydana geldiği nokta üzerinde emniyet müdürlüğümüz hizmetlerinde kullanılan zırhlı otobüste ve otobüse koruma aracı olarak eşlik eden zırhlı ekip aracında maddi hasar meydana gelmiştir. Olayda can kaybı ya da yaralanma meydana gelmemiştir. Uzman ekiplerce olay yerindeki delil niteliği taşıyabilecek materyaller usulüne uygun olarak muhafaza altına alınmıştır. Konuyla ilgili olarak gerekli tahkikat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde yürütülmektedir. Şehir merkezinde Şırnaklıların yoğun olarak kullandığı yol üzerinde hedef gözetmeksizin insanlık dışı emellerini gerçekleştirmek isteyen karanlık odakların maşalarının bizatihi Şırnaklıya verdiği zarar hemşehrilerimizin malumudur."
(CK-AKK-YHY-Y)

07.01.2013 18:45:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT