1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak Tso Ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 57 Kişiye İş Makinesi Sertifikası Verdi

Şırnak Tso Ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 57 Kişiye İş Makinesi Sertifikası Verdi

Şırnak Tso Ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 57 Kişiye İş Makinesi Sertifikası Verdi
A+A-

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklaşa yaptıkları projede 57 kişiye operatörlük sertifikası verildi. Şırnak TSO Toplantı Salonu'nda düzenlenen törenle sertif

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklaşa yaptıkları projede 57 kişiye operatörlük sertifikası verildi.
Şırnak TSO Toplantı Salonu'nda düzenlenen törenle sertifikalar verildi. TSO Başkanı Osman Geliş, kursiyerlere önerilerede bulunarak iş makinesi sertifikaları avantajları hakkında bilgiler verdi. Başkan Geliş, "Şırnak TSO ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün iş birliği ile düzenlenen operatörlük kursu tamamlandı. 30 Eylül'de başlayan ve 12 gün süren kurs başarıyla bitti. 60 gencimiz başvuru yapmış, ancak 57 arkadaşımız sertifika almaya hak kazandı. Arkadaşları kutluyorum.
İlimizin geçim kaynağı madenicilik ve Habur'dur. Madenciliğe odaklı olarak gençlerimizin operatörlük uzman belgeleri olmadığından Ticaret ve Sanayi Odamız ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile beraber gençlerimize bir sertifika vermek için bu kursları düzenledik" dedi.
Kursiyerlere sertifikaları dağıtıldıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildi.
(CK-AKK-Y)

17.12.2012 16:20:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT