1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak Tso Başkanı Osman Geliş Kuzey Irak'tan Döndü

Şırnak Tso Başkanı Osman Geliş Kuzey Irak'tan Döndü

Şırnak Tso Başkanı Osman Geliş Kuzey Iraktan Döndü
A+A-

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman geliş, Kuzey Irak Kürt bölgesi pazar ve ticaret işbirliği geliştirme çalışma ziyaretinden döndü. Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Şırnak Yatırım Destek

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman geliş, Kuzey Irak Kürt bölgesi pazar ve ticaret işbirliği geliştirme çalışma ziyaretinden döndü.
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Şırnak Yatırım Destek Ofisi koordinasyonluğunda Siirt Valisi Ahmet Aydın başkanlığında gerçekleştirilen Kuzey Irak Kürt bölgesi pazar ve ticari işbirliği geliştirme çalışma ziyareti kapsamında aralarında Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş'in de bulunduğu işadamları, Duhok, Erbil ve Süleymaniye'ye çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Bu kapsamda Ticaret Bakanı Sinan Çelebi, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dara Jaleel Al-Kayat, Süleymaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sirwan Mohammed Ahmad ve Duhok Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ayad H. Abdulhalim ve Kuzey Irak Türkiye Başkonsolosu Selcan Aydın ile görüşmeler yapıldı. Yapılan görüşmeler sonucunda odalarla karşılıklı iyi niyet ve işbirliği protokolleri imzalandı. Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş, ziyaretlerindeki amacın Kuzey Irak bölgesi ile bölgeleri arasındaki ticaret, işbirliği ve diyalogu geliştirmek olduğunu söyledi. Geliş, "Şırnak'ın hali hazırda 1 milyar 106 milyon dolar olan ticaret miktarını arttırmak amacıyla diplomatik ilişkileri geliştirmektir. Bu amaçla Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin illerimizin diplomatik ve ekonomik temsilcileri olarak işadamlarımız ile birlikte ziyaret gerçekleştirerek bölgedeki yeni fırsatlar hakkında bilgi edinip bölgemizdeki fırsatları ve gelişmeleri ilgili makamlara aktarmayı hedefliyoruz. Bundan sonra bu bölgeye daha sık ziyaretler gerçekleştireceğiz. Bölge yöneticileri bize çok yakın ilgi ve misafirperverlik göstermişlerdir. Erbil, Duhok ve Süleymaniye yöneticilerinin bize gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
(CK-AKK-Y)

25.01.2013 09:23:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT