1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şırnak Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Yemek Verdi

Şırnak Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Yemek Verdi

Şırnak Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Yemek Verdi
A+A-

Şırnak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Caner tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilere yemek verildi. Meslektaşlarıyla yemekte bir araya gelen Şırnak Gazeteciler Cemiye

Şırnak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Caner tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilere yemek verildi.
Meslektaşlarıyla yemekte bir araya gelen Şırnak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Caner, bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Şırnak'ın huzuru ve refahı için mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Caner, ilin sürekli terörle anılmasından duyulan rahatsızlığını dile getirdi. Caner, "Benim meslekte 13. yılım. Ben ilk defa Şırnak'ta gazetecileri bu şekilde bir arada görüyorum. Benim için ayrı bir mutluluk. 13 yıldır maalesef böyle bir araya gelemedik. Ama bundan sonra inşallah bir araya geliriz. Şırnak'ın huzuru refahı daha güzel günlere taşınması için mücadelemize devam edeceğiz. Tarafsız, ilkeli, doğru haberciliğe ödün vermeden güzel şeylere imza atarız. Biliyorsunuz önümüzde yeni bir süreç var. Şırnak genelde hep terörle gündeme geldi. Benim için en büyük terör basın terörüdür. Ben bunu bu şekil kabul ediyorum. Şırnak'ı sürekli terörle gündeme getirmek bizim açımızdan sürekli bir kayıptır. İnşallah bundan sonra Şırnak'ın güzelliklerini gündeme getiririz. İnşallah bundan sonra Şırnak terörle değil de, güzel şeylerle gündeme gelir. Bunun için tüm basın mensuplarının çok dikkatli olması gerekiyor. Her şeyden önce vatandaşın huzurunu, refahını ve güvenliliğini düşünmeliyiz. Gerektiği yerde gazetecilik mesleğimizden ödün verebiliriz ancak vatandaşlığımızdan ödün veremeyiz. İnşallah beraber daha güzel şeyler yaparız hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüz kutlu olsun" dedi.
(CK-AKK-Y)

10.01.2013 17:32:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT