1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şirince'ye Gitmek İsteyen Turistin Bisikleti Çalındı

Şirince'ye Gitmek İsteyen Turistin Bisikleti Çalındı

Şirinceye Gitmek İsteyen Turistin Bisikleti Çalındı
A+A-

21 Aralık'ta kıyametin kopacağı korkusuyla İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyüne gitmek isteyen İspanyol turist Frederic Barnet Mollera'nın bisikleti, mola vermek için durduğu İzmir şehir merk

21 Aralık'ta kıyametin kopacağı korkusuyla İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyüne gitmek isteyen İspanyol turist Frederic Barnet Mollera'nın bisikleti, mola vermek için durduğu İzmir şehir merkezinde çalındı. Güven timleri tarafından kısa sürede bulunan bisiklet, Mollera'ya teslim edildi.
İspanyol Mollera, 1 Ağustos 2011 tarihinde dünya kültürlerini tanımak amacıyla bisikletiyle tura çıktı. Toplam 32 bin kilometre yol yapan Mollera, birçok kişinin 21 Aralık 2012'de kopacağına inandığı kıyametin etkilemeyeceği yerlerden biri olan Şirince'ye gitme kararı aldı. Fransa, Portekiz, Rusya, Hindistan gibi ülkeleri dolaşan Mollera, Şirince'ye gitmek için bisikletiyle Türkiye'ye geldi. İstanbul'dan hareket eden Mollera, gece saatlerinde şehre vardı. Geceyi Boğaziçi semtinde kapanan bir gaz istasyonunda geçirmek için çadır kurdu. Sabah kalktığında bisikletinin olmadığını fark eden Mollera, Boğaziçi Polis Merkezi'ne giderek durumu anlattı. Hemen harekete geçen Güven timleri, yaptıkları araştırmada bisikleti, Kuruçay semti 1183 Sokak'taki boş bir binada buldu. Bisikleti teslim almak için bekleyen Mollera, ifadesinin ardından karakolda beklemeye başladı. Polis ekiplerinin elindeki bisikleti görünce sevinerek, tek tek teşekkür etti.
Danimarka'dan bisikletle yola çıktığını belirten Frederic Barnet Mollera, "Fransa, Portekiz, İspanya, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan ve İstanbul'dan Ankara'ya gittim. Oradan da 21 Aralık'taki kıyamet için Şirince'ye gitmek üzere yola çıktım" dedi.
Bu arada polisler, Mollera'nın her gittiği ülkede not aldığı ajandaya duygularını yazdı.
(HK-YHY-Y)

20.12.2012 18:13:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT