1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şirince'de "kıyamet Günü Kimse Üşümeyecek"

Şirince'de "kıyamet Günü Kimse Üşümeyecek"

Şirincede kıyamet Günü Kimse Üşümeyecek
A+A-

Maya takvimine göre 21 Aralık'ta kopacağına inanılan kıyametten etlenmeyeceği söylenen İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünde vatandaşlar para kazanmak için ilginç yollara başvuruyor. "Kıyamet

Maya takvimine göre 21 Aralık'ta kopacağına inanılan kıyametten etlenmeyeceği söylenen İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyünde vatandaşlar para kazanmak için ilginç yollara başvuruyor. "Kıyamet Günü kimse üşümeyecek" sloganıyla yorgan satan Yorgancı Soner Baran, ilgiden ve satışlardan oldukça memnun.
Şirince köyüne kıyamet söylentileri nedeniyle 21 Aralık'ta yaklaşık 20 bin kişinin gelmesi beklenirken, kimilerine göre bu sayı abartılıyor. Bazı vatandaşlar da bu günden para kazanmak için ilginç yollara da başvuruyor. Uyku seti ve yorgan ticareti yapan Soner Baran, Şirince'ye bir kamyon yorgan getirerek, "Kıyamet Günü kimse üşümeyecek" sloganıyla satışlarına başladı. Baran, "İzmir'den kıyamet günü söylentileri soğuk günlere rastladığı için vatandaşlar üşümesin diye böyle bir hizmeti ayaklarına getirdik. İlgiden ve satışlardan çok memnunuz" dedi.
(HÇ-ÖZ-Y)

20.12.2012 20:47:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT