1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şirince'de 'dilek Evi' Doldu Taştı

Şirince'de 'dilek Evi' Doldu Taştı

Şirincede dilek Evi Doldu Taştı
A+A-

Maya Uygarlığı'nın, 21 Aralık 2012 de kıyametin kopacağını rivayet etmesi ve korunacak iki bölge arasında Şirince köyünün de bulunduğunu iddia etmesinin ardından köyde hareketli günler yaşanmaya başla

Maya Uygarlığı'nın, 21 Aralık 2012 de kıyametin kopacağını rivayet etmesi ve korunacak iki bölge arasında Şirince köyünün de bulunduğunu iddia etmesinin ardından köyde hareketli günler yaşanmaya başladı. Konaklama yerlerinde doluluk oranının artması, restoranların güne özel kıyamet mönüsü, kıyamet şarabı gibi hazırlıklar devam ediyor. Köyde 23 yıldır şarap satıcılığı işletmesi yapan Şirin Şarap Evi, artık 'dilek evi' olarak hizmet veriyor.
İşletmenin tavanından tabanına kadar ziyaretçilerin dilekleri yüzlerce küçük kağıtlara yazılarak asıldı. Birçok dileğin gerçekleştiğine şahit olduklarını söyleyen işletme sahibi Bülent Çakır, özellikle son bir haftadır müşterilerin ve ziyaretçilerin dilek kağıtlarındaki ifadelerin çoğunun kıyamete yönelik olduğunu belirterek; "Kıyamet söylentileri bana göre sanal bir gündem oluşturdu. Fakat, Şirince'de bizim dükkanımız her zaman ilgi görmeye devam ediyor. Şirince köyündeki mavi enerji, insanlara yapıcı bir güç veriyor. Dilek evimizde gerçekleşen bir çok dileğe şahit olduk. En son çocuğu olmayan bir vatandaşımız, buraya çocuk dileğinde bulunmuş. Daha sonra eşi doğum yapmış ve bebekleri ile beraber tekrar bizi ziyarete geldiler" dedi.
(HÇ-HO-Y)

19.12.2012 13:32:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT