1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Sırbistan Cumhurbaşkanı Nikoliç Azerbaycan'da

Sırbistan Cumhurbaşkanı Nikoliç Azerbaycan'da

Sırbistan Cumhurbaşkanı Nikoliç Azerbaycanda
A+A-

Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç, resmi temaslarda bulunmak üzere dün akşam Azerbaycan'a geldi. Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı'nda resmi törenle karşılanan Sırbistan Cumhurbaşkan

Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç, resmi temaslarda bulunmak üzere dün akşam Azerbaycan'a geldi.
Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havaalanı'nda resmi törenle karşılanan Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç onuruna iki ülke bayrakları göndere çekilerek, tören kıtası hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Nikoliç ve eşi Dragitsa Nikoliç, havaalanında Azerbaycan Başbakan Birinci Yardımcısı Yagub Eyyubov ve üst düzey yetkililer tarafından karşılandı. Karşılama töreninin ardından Başbakan Yardımcısı Eyyubov ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Nikoliç, havaalanının VIP salonunda kısa bir görüşme yaptı.
Bugün ilk olarak Fahri Hiyaban'a gelen Cumhurbaşkanı Nikoliç, Haydar Aliyev'in mezarı önüne gül koydu. Nikoliç, 9 Şubat'a kadar gerçekleştireceği temaslar kapsamında Bakü'nün parklarından birinde düzenlenecek ünlü Sırbistan ve Amerikalı fizikçi Nikola Tesla'nın anıtının açılışına ve Azerbaycan Diplomatik Akademisi desteği ile ünlü Yugoslav yazar ve diplomat İvo Andric'in "İvo Andric Yazıcı veya Bir Diplomat" adlı sergisinin açılış törenine katılacak. Sırp lider ayrıca, Azerbaycan ziyareti sırasında 4 anlaşma imzalayacak. Cumhurbaşkanlarının yayınlanan ortak bildirisinde, imzalanacak anlaşmalarda iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesiyle ilgili konuların yer aldığı bildirildi.
(CC-CC-D)

08.02.2013 11:42:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT