1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sinop'a Yeni Yılda Ödenek Müjdesi

Sinop'a Yeni Yılda Ödenek Müjdesi

Sinopa Yeni Yılda Ödenek Müjdesi
A+A-

AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinop'a 2012 yılının artan bütçe fazlasından oluşan ödenekten 23 milyon TL aktarıldığını söyledi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın talimatıyla Sinop'a 2012

AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, Sinop'a 2012 yılının artan bütçe fazlasından oluşan ödenekten 23 milyon TL aktarıldığını söyledi.
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın talimatıyla Sinop'a 2012 bütçe fazlası ödeneklerden 23 milyon TL aktarıldığı belirtildi. 20 milyon TL'si Sinop'ta ki köy yollarında kullanılacak olan ödeneğin 3 milyon TL'si de İl Özel İdare tarafından ayrıca bütçelendirilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, ödeneğin Sinop'a hayırlı olmasını dileyerek, paranın yıl içinde Sinop'a gelecek olan rutin ödeneklerin dışında olduğunu söyledi. Ersoy, "Sayın Başbakanımızın Sinop ilimize verdiği yılbaşı hediyesini paylaşmak istiyorum. 2012 yılı bütçe fazlası ödeneklerden Sayın Başbakanımızın talimatıyla ilimize Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 20 milyon TL, İçişleri Bakanlığı tarafından da 3 milyon TL olmak üzere toplam 23 milyon TL ödenek aktarılmıştır. Yıl içinde aktarılacak olan rutin bütçe ve Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) ödenekleri de ilave edildiğinde ilimiz için önemli bir yatırım bütçesi oluşacaktır. Ümit ediyorum ki bu bütçe ile özellikle köy yollarımızın eksikleri giderilecek, bütün sorumlu arkadaşlarımızın gayretleri ile de inşallah kırsal alan ulaşımında bir dönüşüm sağlanacaktır. Ödeneğin bütün Sinop'umuza özellikle de köy yolları bozuk olduğu için benden sürekli talepte bulunan sevgili hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta sayın başbakanımıza ve ilgili bütün bakanlarımıza da teşekkür ediyorum. Durmak yok hizmete devam inşallah" diye konuştu.
(SER-SLH-Y)

03.01.2013 13:35:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT