1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sinop Polisinden Nefes Kesen Tatbikat

Sinop Polisinden Nefes Kesen Tatbikat

Sinop Polisinden Nefes Kesen Tatbikat
A+A-

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı, özel harekat, asayiş, terör, istihbarat ve güvenlik şubelerinin ortak olarak düzenlediği tatbikat nefes kesti. Yaklaşık 65 polisin görev aldığı tatbikatta patla

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı, özel harekat, asayiş, terör, istihbarat ve güvenlik şubelerinin ortak olarak düzenlediği tatbikat nefes kesti.
Yaklaşık 65 polisin görev aldığı tatbikatta patlayıcılarda kullanıldı. Tatbikat kapsamında senaryo gereği kent merkezinde bir kuyumcuyu soyan 3 şahıs, yanlarına bir rehineyi de alarak kaçtı. Olayın polise haber verilmesi ardından telsiz anonsuyla tüm ekipler teyakkuza geçti. Kent merkezinde başlatılan kovalamaca Korucuk köyü Akliman girişinde ki hava alanı kavşağına kadar devam etti. Kentin tüm çıkışlarını kontrol altına alan polis, kaçan aracın panzerle önünü kesti. Daha sonra özel harekat timleri araca müdahale ederek rehineyi kurtardı. Şahısları yere yatıran polis üst araması ardından, zanlıları polis aracına götürdü. Bu sırada otoda bulunan patlayıcı, bomba imha ekibi tarafından alınarak fünye ile patlatıldı. Tatbikatı İl Emniyet Müdürü Şeref Aytekin, Müdür Yardımcıları Rasim Çakır, Yüksel Ateş, Recep Arslantürk ile Özel Harekat Şubesi Müdürü Orhan Güllü izledi.
(SER-SLH-Y)

25.12.2012 15:07:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT