1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sınırından dumanlar yükseliyor

Sınırından dumanlar yükseliyor

Sınırından dumanlar yükseliyor
A+A-

IŞİD militanları ile muhalif gruplar arasındaki çatışmalar Kilis’in karşısında bulunan Suriye'nin köylerinde devam ediyor.

IŞİD militanları ile muhalif gruplar arasındaki çatışmalar aralıklarla sürerken, patlama sesleri Kilis’ten duyuluyor. Çatışmaların Türkiye sınırına dayanması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'de Suriye sınırına batı illerinden sevk edilen takviye asker, toplar ve son teknoloji araçları konuşlandırdı.

Suriye'de birçok köy ve kasabayı elinde bulunduran IŞİD ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında çatışma devam ediyor. ÖSO’nun başını çektiği muhalif gruplar güç birliği yaparak, IŞİD’in saldırılarına karşı birlikte hareket ediyor. Yükselen dumanlar, sınır hattından gözükürken, IŞİD militanları 1 aydır başta Türkmen köyleri olmak üzere ÖSO kontrolündeki yerleri ele geçirmek üzere başlattıkları saldırılarda muhalif grupların direnişiyle karşılaşıyor. Çatışmalar aralıklarla sürüyor. 

TSK'DAN SINIRA TAKVİYE KUVVET

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) de Suriye sınırına batı illerinden sevk edilen takviye asker, toplar ve son teknoloji araçları konuşlandırdı. Askerler mevzide beklerken, zırhlı araçlar ve tanklar sınıra konuşlandırılmış durumda. Askerler 24 saat esasına göre devriye geziyor. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT