1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sınırda Karla Mücadele Sürüyor

Sınırda Karla Mücadele Sürüyor

Sınırda Karla Mücadele Sürüyor
A+A-

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde, çığ nedeniyle kapanan İran sınırındaki Çobanpınar köy yolu, iki günlük çalışma sonucu ulaşıma açıldı. Son zamanlarda ilçede yağan kar yağışı ve inen çığlar nedeniyl

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde, çığ nedeniyle kapanan İran sınırındaki Çobanpınar köy yolu, iki günlük çalışma sonucu ulaşıma açıldı.
Son zamanlarda ilçede yağan kar yağışı ve inen çığlar nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarını açma çalışmaları sürüyor. İlçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Çobanpınar ve Onbaşılar köyü ile bağlı mezralarının yolları inen çığlardan temizlenmesi için İl Özel İdaresi Yüksekova Şantiye Şefliği karla mücadele ekipleri tarafından başlatılan yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Yol açma çalışmaları sırasında sınırın sıfır noktasında bulunan ve inen çığlar nedeniyle yolu ulaşıma kapanan Çobanpınar köy yolu, Yüksekova Şantiye Şefliği karla mücadele ekiplerinin geceli gündüzlü çalışmaları sonucu ulaşıma açıldı.
Yaklaşık 7 metre yüksekliğindeki çığı temizlemek için büyük çaba sarf eden ekipler zaman zaman zor anlar yaşarken, yine inen çığlar nedeniyle elektrik direklerinin düşmesi sonucu bazı köylere enerji verilemiyor.
Çobanpınar köyü sakini Salih Akpınar, yollarının 15 gündür kapalı olduğunu ve ihtiyaçlarını karşılama noktasında çok zorluk çektiklerini belirtti.
(SH-MSA-Y)

07.02.2013 12:53:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT