1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sınır kapısının açılmasıyla rezarvasyonlar da başladı

Sınır kapısının açılmasıyla rezarvasyonlar da başladı

Sınır kapısının açılmasıyla rezarvasyonlar da başladı
A+A-

Van Gölü Havzası Turizm Derneği (VAHATUDER) Başkanı Abdullah Tunçdemir, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılmasıyla birlikte rezervasyonların başladığını belirterek, seçimlerin sona ermesiyle birlikte bu hareketliliğin giderek artacağını söyledi.


İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Abdullah Tunçdemir, Kapıköy Sınır Kapısı’nın kapanmasıyla birlikte Van’ın büyük bir ekonomik çöküntüye girdiğini belirtti. AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay’ın girişimleri ile tekrar açılan sınır kapısıyla birlikte kentte yer yer de olsa bir canlılığın olduğunu ifade eden Tunçdemir, bu süreçte herkesin seçimlerin bitmesini beklediğini kaydetti. Sınır kapısının açılmasından sonra tek tük rezervasyonların yapıldığını anlatan Tunçdemir, “Şimdilerde bu rezervasyon sayıları giderek artmaktadır. Bunu net bir şekilde gözlemlemekteyiz. Bu olumlu gelişmeler bizler başta olmak üzere otellere ve tüm sektörlere yansımaktadır ve yansıyamaya da devam edecektir. Çünkü tüm uçuşlar Van üzerinden yapılmaktadır. Sınır kapısı ilimizin can damarıdır. İnsanlarımızın ekmek kapısıdır. Seçim sonuçlarının belirsizliği yüzünden insanlar biraz tedirginlik içerisindeydi, ama sona ermesi ile birlikte rezervasyonlar da başladı. Şu an bile birçok yerden bizi arayarak 2 ay ve 3-4 ay sonrası için rezervasyon yaptıran gruplar var. Bunun daha da iyiye gideceğini umut ediyorum. İnşallah istediğimiz rakamlara varacağız” dedi.

“SINIR KAPISI 7/24 SAAT AÇIK OLMALI”
Tek sıkıntılarının Kapıköy Sınır Kapısı’ndaki binanın fiziki şartlarının düzeltilmesi olduğunu da sözlerine ekleyen Abdullah Tunçdemir, “Oradaki binanın fiziki şartlarının daha iyi konuma getirilmesi hem çalışanlar için hem de bizler için olumlu sonuçlar doğuracaktır. Çünkü orada hizmet veren çalışanlar, zor şartlarda uğraş vermektedirler. Ayrıca Beşir Atalay’ın bize sınır kapısının 7/24 açık bırakılması yönünde sözü var. Bununda hataya geçirilmesi ile birlikte çok ciddi geçişlerin olacağını düşünüyorum. Çünkü 09.00-17.00 saatleri arası geçişler için yeterli değil. Beşir Bey’in bunu da başlatması ile birlikte ben inanıyorum ki artık gece girişleri de ilimiz ve ülkemiz ekonomisine çok ciddi katkılar sunacaktır” ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT