1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Simav Da Karne Alan Öğrenciler Sevinç Ve Hüznü Birlikte Yaşadı

Simav Da Karne Alan Öğrenciler Sevinç Ve Hüznü Birlikte Yaşadı

Simav Da Karne Alan Öğrenciler Sevinç Ve Hüznü Birlikte Yaşadı
A+A-

Kütahya'nın eğitim de lider ilçesi Simav'da ilk ve orta öğretim okullarında okuyan yaklaşık 11 bin dolayında öğrencinin yanı sıra 800 öğretmen yarıyıl tatiline girdi. Karnelerini alan öğrenciler se

Kütahya'nın eğitim de lider ilçesi Simav'da ilk ve orta öğretim okullarında okuyan yaklaşık 11 bin dolayında öğrencinin yanı sıra 800 öğretmen yarıyıl tatiline girdi.
Karnelerini alan öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşadı. Notları yüksek olanlar sevinç gözyaşı dökerken zayıf alanlar üzüntüden ağladı.
Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, karnesi zayıf olan öğrencilerin üzülmemesi gerektiğini ifade ederken, velilerden de olumsuz davranışlarda bulunmamalarını istedi.
Öğrencilere karnelerini dağıtan öğretmenler, tatilde bol bol kitap okumalarını, anne ve babalarını üzmemelerini tavsiye etti.
Şirikçi, "Yarıyıl tatili, birinci dönemi başarıyla tamamlayan öğrencilerin dinlenmesi için bir tatil, eksiklerini tamamlaması gereken öğrenciler için ise bir fırsattır. Eğitimcilerimiz için ise ikinci döneme hazırlık sürecidir" şeklinde konuştu.
(MY-EFE)

25.01.2013 16:51:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT