1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan'dan Fransa Büyükelçiliği'ne Mektup

Silvan'dan Fransa Büyükelçiliği'ne Mektup

Silvandan Fransa Büyükelçiliğine Mektup
A+A-

Silvan'da BDP'liler Ankara'da Fransa Büyükelçiliği'ne mektup gönderdi. Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadın için Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde basın açıklaması düzenlendi. Silvan'd

Silvan'da BDP'liler Ankara'da Fransa Büyükelçiliği'ne mektup gönderdi.
Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadın için Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde basın açıklaması düzenlendi. Silvan'da, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Kadın Meclisi tarafından düzenlenen basın açıklamasına BDP Silvan ilçe Başkanı Mahmut Ekti, MEYA Kadın Merkezi, KURDI-DER, MEYA-DER yöneticileri, BDP'li kadın yöneticiler, BDP Hazro ilçe teşkilatı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. PTT binası önünde basın açıklamasını BDP'li kadın yönetici Suriye Dönmüş okudu. Dönmüş, "9 Ocak 2013 tarihinde Fransa'nın başkenti Paris'te Kürdistan Enformasyon bürosunda üç Kürt kadın siyasetçimiz Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez'in kontravari bir suikastla katledilmesi tüm Kürt kadınlarına ve Kürt halkına karşı yapılmış bir saldırıdır. BDP'li kadın birleşenleri olarak barışın yoğun olarak tartışıldığı bu kritik süreçte yapılan bu katliamı kabul etmedik ve bundan sonrada kabul etmeyeceğiz. Biz Kürt kadınları başta Fransız hükümeti olmak üzere bu suikastın aydınlatılması ve sorumluların hak ettikleri cezaya çarpıtılması için herkesi göreve çağırıyoruz. Bu suikast aydınlatılmadığı sürece Fransız hükümeti bu suçun sorumlusu olarak kalmaya devam edecek. Bu hunhar saldırının failleri bulununcaya ve yargı önüne çıkarılıncaya kadar eylemlerimiz devam edecek ve bunun peşini bırakmayacağız" dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık PTT binasına giderek hazırladıkları metinleri Fransa Ankara Büyükelçiliği'ne gönderdi.
(İHY-YRT-Y)

15.01.2013 16:24:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT