1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan'da Yılın İlk Karı Yağdı, 16 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Silvanda Yılın İlk Karı Yağdı, 16 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Silvan'da Yılın İlk Karı Yağdı, 16 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 16 köy yolu ulaşıma kapandı. Özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçe beyaz örtüye büründü. Kar yağ

A+A-
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 16 köy yolu ulaşıma kapandı.
Özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçe beyaz örtüye büründü. Kar yağışı nedeniyle Silvan ilçesine bağlı Boyunlu, Onbaşılar, Bayrambaşı, Keklidere, Dağcılar, Kayadere, Çiğdemli, Görentepe, Dolapdere, Fışat, Taşpınar, Arı, Gürpınar, Ormandışı, Babkaya ve Üçbasamak köy yolları ulaşıma kapandı.
Silvan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği karla mücadele ekipleri sabah saatlerinden itibaren ulaşıma kapalı köy yollarının yeniden trafiğe açılması için çalışma başlattı. Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mahmut Karaaslan, "Dün gece saatlerinde ilçemizin kırsal kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 16 köy yolu ulaşıma kapanmıştır. Ekiplerimiz sabah saatleri itibariyle köy yolu açma çalışmaları yaparak karla mücadele çalışmaları sürdürüyor. En kısa zamanda köy yollarını açıp vatandaşlarımızın şehir merkeziyle ulaşımı sağlanacaktır" dedi.
(İHY-AKK-Y)

18.12.2012 12:36:25 TSI

HABERE YORUM KAT