1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Silvan’da sokağa çıkma yasağı

Silvan’da sokağa çıkma yasağı

Silvan’da sokağa çıkma yasağı
A+A-

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Silvan ilçesinin bazı mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinin bazı mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Silvan ilçesi Kazandağı bölgesindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tespit etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla Kelovan Tepe – Hizin.Tepe – Medevir Tepe – Çatak Mah. – Çatakköprü Bucağı – Cevzala Tepe arasında kalan bölgede operasyon düzenlenecektir.

“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde (Silvan İlçesine bağlı olan; Ormandışı, Babakaya, Çatak, Kayadere, Gürpınar, Arıköy, Taşpınar, Çiğdemli, Demirkuyu, Kazandağı, Bahçe, Eskiocak, Çatakköprü köyleri) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 14 Temmuz 2016 Perşembe günü saat 04.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma ve bu bölgelere giriş çıkışlar yasaklanmıştır.

“Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

Kaynak: İMCTV

A+A-

HABERE YORUM KAT