1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan'da 'okulumda Spor Yapıyorum' Projesi

Silvan'da 'okulumda Spor Yapıyorum' Projesi

Silvanda okulumda Spor Yapıyorum Projesi
A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesende, 'Okulumda Spor Yapıyorum' projesi kapsamında okullarda spor malzemeleri dağıtımına başlandı. Silvan Gençlikspor Kulüp Başkanı Aslan Umut Bakır'ın başlattığı 'Okulumda

Diyarbakır'ın Silvan ilçesende, 'Okulumda Spor Yapıyorum' projesi kapsamında okullarda spor malzemeleri dağıtımına başlandı.
Silvan Gençlikspor Kulüp Başkanı Aslan Umut Bakır'ın başlattığı 'Okulumda Spor Yapıyorum' projesi 3 okulda öğrencilere ilk spor malzemelerini dağıttı. Silvan Gençlikspor Kulüp Başkanı Aslan Umut Bakır, Silvan Gençlikspor Teknik Direktörü Murat Bingöl ve Milli Eğitim Şube Müdürü Nimet Polatdağ okullarda malzemeleri dağıttı. Mehmet Adil Kepoğlu ilköğretim Okulu, Silvan Atatürk İlköğretim Okulu ve Eşme İlköğretim Okulu'nda 30 takım forma, 30 adet şapka, 4 basketbol topu, 4 voleybol topu ve 3 tane futbol topu dağıtımı yapıldı. Silvan Gençlikspor Kulüp Başkanı Aslan Umut Bakır, "Silvan'da başlatmış olduğumuz 'Okulumda Spor Yapıyorum' projesinin ilk adımlarını atmaya başladık. Silvan'da spora yetenekli çok öğrenci var. Kısıtlı imkanlar nedeniyle kendini gösteremeyen öğrencilere yardım etmeye çalışıyoruz. Çalışmalarımız devam edecektir. Vatandaşlarımızdan ve öğrencilerimiz için yardım eli uzatmalarını bekliyoruz. Bu bir hayır işidir her şey öğrencilerimiz için. Projemize katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar bize ulaşmasını istiyoruz" dedi. Silvan Eşme İlköğretim Okulu'nda beden eğitimi öğretmeni olan Yasemin Dirlik ise, "Köy okullarının spor dalında çalışma yapacak imkanları çok kısıtlı. Öğrenciler okullararası yapılan müsabakalara çok zor şartlar altında hazırlanıyor. Öğrencilerimiz arasında çok yetenekli olan öğrenciler var ama imkanları çok kısıtlı olduğu için çalışmalar yapamıyorlar. Öğrencilerim müsabakalara çıktığında kendi ayakkabılarımı ve eşofmanlarımı veriyordum ve onlarında istekli çabaları sonucu geçen yıl voleybol maçlarında Silvan'da 2. olduk bu sene yıldızlar kategorisinde futbolda 3. olduk. Bugün öğrencilerimize yardım eli uzatan Silvan Gençlikspor Kulüp Başkanı Aslan Umut Bakır'a ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum, umarım böyle çalışmaların devamı gelir" diye konuştu.
(İHY-YRT-Y)

12.02.2013 16:45:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT