1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan'da Öğrenciler Pazartesi Ders Başı Yapacak

Silvan'da Öğrenciler Pazartesi Ders Başı Yapacak

Silvanda Öğrenciler Pazartesi Ders Başı Yapacak
A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 27 bin 241 öğrenci 11 Şubat Pazartesi günü 2012-2013 eğitim öğretim yılının ikinci yarısına başlayacak. Silvan'da 27 bin 241 öğrenciye bin 323 öğretmen ders verecek. Öğ

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 27 bin 241 öğrenci 11 Şubat Pazartesi günü 2012-2013 eğitim öğretim yılının ikinci yarısına başlayacak.
Silvan'da 27 bin 241 öğrenciye bin 323 öğretmen ders verecek. Öğrencilerin ailelerinin eğitim konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini belirten Silvan ilçe Milli Eğitim Müdürü Seyithan Erboğa, "Ailelerin çocuklarının eğitiminde son derece hassas davranmaları gerekiyor. Çocuklarına eğitim konusunda güvenmeleri gerekiyor. Onları sıkmadan, derslerden soğutmadan eğitimlerine yardımcı olmaları bunu yaparken de çocuklarının özgüvenini yerine getirecek motiveyi sağlamaları gerekiyor. Bu konuda en az aileler kadar öğretmenlere de büyük sorumluluk düşüyor. Öğretmenlerin çocukları iyi bireyler olarak yetiştirmesi için eğitim sistemiyle ilgili bol bol kitap okuyup bu konuda iyi bir bilgi birikimine sahip olması lazım. Silvan'daki eğitim konusunda 'eğitimde iyi örnekler' adı altında bir projemiz var. Bunu yaparken iyi öğrencileri ödüllendirerek onları ders çalışmaya teşvik edici eylemlerde bulunacağız. Silvan'daki okulların genel durumunu gözden geçirdik. Öğrencilerin ders başarısını artırmak için okullarda genel bir düzenlemeye gideceğiz" dedi.
(İHY-YRT-AŞ-Y)

08.02.2013 18:02:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT