1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Silvan'da Neler Oluyor? 1 Kişi Daha Öldü

Silvan'da Neler Oluyor? 1 Kişi Daha Öldü

Silvan'da Neler Oluyor? 1 Kişi Daha Öldü
A+A-

Silvan'da çıkan çatışmalar sonrası bölgeden gelen son durum bilgilerine göre 1 taksi şöforü yaşamını yitirdi. Çatışmalarda ayrıca 1'i polis olmak üzere 5 kişi de yaralandı.

DİYARBAKIR’ın 3 mahallesinde sokağa çıkma yasağı bugün 7’nci gününe girdi. Tansiyonun yüksek olduğu Silvan İlçesi’nde ise bugün çıkan çatışmalarda 45 yaşındaki taksi şoförü Mehmet Gündüz yaşamını yitirdi. Olaylarda, 1’i polis 5 kişi yaralandı.

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde geçen salı günü saat 05.00’den itibaren Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde PKK’lıların sokaklara kazdığı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması için ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Sokağa çıkma yasağının ardından mahallelerdeki barikatları kaldırmak, hendekleri kapatmak için zırhlı araçlar ve kepçelerle giden polis ekipleri, mahallelere girdi.
Diyarbakır Silvan'da çıkan çatışmalarda Mehmet Gündüz adlı bir taksi şöforü yaşamını yitirdi.

Üç mahallede sokağa çıkma yasağı bugün 7’nci gününe girerken, bugüne kadar olaylarda 1 polis hayatını kaybederken, ölü sayısı da 5’e yükseldi.


1 POLİS HAYATINI KAYBETMİŞTİ
Olaylar sırasında daha önceden PKK'lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte Özel Harekat polis memuru Necmi Çakır hayatını kaybederken, PKK’lı olduğu açıklanan Müslüm Tayyar ile 20 yaşındaki Sertip Polat ile 24 yaşındaki Engin Gezici ile kendisine yardım etmek isteyen halası 55 yaşındaki İsmet Gezici öldü.1 POLİS YARALANDI
Silvan’ın sokağa çıkma yasağı bulunan Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde güvenlik güçlerinin PKK’ya yönelik operasyonları bugün de sürdü. Mescit Mahallesi’nde PKK’lılar hendekleri kapatmaya giden bir kepçeyi ateşe vererek yakıp, güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Açılan ilk ateşte 1 polis memuru yaralandı. Polisinde karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Yaralı polis memuru ambulansla kaldırıldığı Silvan Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

TAKSİCİ VURULDU
Mescit Mahallesi'nde çatışmalar yer yer devam ederken, mahalleye 150 metre mesafede bulunan bölgede 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. Çatışmada taksi şoförlüğü yapan 45 yaşındaki Mehmet Gündüz ölürken, 50 yaşındaki Abdulsemet Kesici, 44 yaşındaki Seyfettin Kurt ile Kudbettin Çiçek yaralandı.EVİNE ROKETATAR MERMİSİ İSABET ETTİ
Bu arada Cami Mahallesi Azizoğlu Caddesi üzerindeki evine roketatar mermisi isabet eden 70 yaşındaki Mehmet Emin Çiçek, cam parçalarından yaralandı. Yaralılar, Silvan Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalelerinin ardından Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

EKMEK DAĞITILDI
Mahallelerde çatışmalar yer yer devam ederken, silah ve patlama sesleri duyuldu. Bu arada Silvan Kaymakamlığı, muhtarlar aracılığıyla vatandaşlara bugün 3 bin ekmek dağıtımı gerçekleştirdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum