1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan'da Mekke'nin Fethi Kutlandı

Silvan'da Mekke'nin Fethi Kutlandı

Silvanda Mekkenin Fethi Kutlandı
A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği temsilciliği tarafından düzenlenen programla, Mekke'nin fethinin 1382. yıldönümü kutlandı. Anadolu Gençlik Derneği Silvan Temsilciliği tarafın

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği temsilciliği tarafından düzenlenen programla, Mekke'nin fethinin 1382. yıldönümü kutlandı.
Anadolu Gençlik Derneği Silvan Temsilciliği tarafından Sezik Düğün Salonu'nda düzenlenen proğrama AK Parti Silvan İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan, Sadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Sadet Partisi İlçe Başkanı Mahmut Demirkıran, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sunumunu Yunus Yıldırım'ın yaptığı program, Ayhan Kartal'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Anadolu Gençlik Derneği Silvan Temsilcisi Ümit Aydın'ın yaptığı konuşmada, "Hayatın her alanını kuşatan bir inancın mensupları olarak hepimiz burada bulunmaktayız, her gün yeni güne yaralanan ya da öldürülen masum insanlara dair haberlerle uyandığımız bu dünyada yeni neslin fetih programının inancımızdaki yerini bilmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Ülkemizde yılbaşı eğlenceleri ile yapılan yozlaşmaya en güzel şekilde cevap vermek için burada olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Peygamberimiz komutasında yapılan Mekke'nin fethinin insanlık tarafından iyi anlaşılması gerekiyor" dedi.
Programa konuşmacı olarak katılan Anadolu Gençlik Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Abdurrahman Ergün, Müslümanların maruz kaldığı sömürü ve istiladan kurtulmak için birlik olup zalime karşı dimdik ayakta durması gerektiğini ifade ederek, haçlı ve siyonistlerin tufanından kurtulmak için Allah'ın ipine sarılarak ve ümmetin birliğini temin ederek korunabileceğini söyledi.
Programa katılan Molla Sadullah Ergün ise yaptığı konuşmada, insanlığın karanlıkta olduğu, küfrün, şirkin ve zulmün hakim olduğu dünyada Hz. Muhammed'in (SAV) bir nur gibi kainatı aydınlattığını belirtti. Dünyanın her yerinde Müslümanların kanı döküldüğünü hatırlatan Ergün, fetih ruhu olan Müslümanların inşallah yine birlik olacaklarını ifade ederek, Selahaddin-i Eyyubi'de o ruh olduğu için Kudüs'ü fethettiğini söyledi.
Türkiye ikincisi olan Rıfat Demir'in Kuran-ı Kerim ziyafeti ile devam eden program, Ömer Şefkatli'nin seslendirdiği ilahilerle sona erdi.
(İHY-AKK-Y)

01.01.2013 14:04:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT