1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan'da Çiçekçilerde 14 Şubat Yoğunluğu

Silvan'da Çiçekçilerde 14 Şubat Yoğunluğu

Silvanda Çiçekçilerde 14 Şubat Yoğunluğu
A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle kaldırımlarda kurulan çiçek tezgahları büyük ilgi gördü. Silvan'da, bazı esnaf, Sevgililer Günü nedeniyle tezgah açtı. Özellikle genç

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle kaldırımlarda kurulan çiçek tezgahları büyük ilgi gördü.
Silvan'da, bazı esnaf, Sevgililer Günü nedeniyle tezgah açtı. Özellikle gençlerin Sevgililer Günü'nde hediye aldıklarını belirten 19 yıllık çiçekçi Münir Aldaş, "Sevgililer Günü olduğu için özellikle genç kesiminden çiçeklere büyük bir rağbet var. Sadece gül değil karanfil ve orkide de alan oluyor. Fiyatlarımız 5 ile 100 lira arasında değişiyor. Çiçeklerin hazırlanmasında sprey, parlatıcı, sim ve tülden oluşan malzemelerle yapıyoruz. Çiçeklerimizin içine daha iyi bir görüntü verebilmek için yeşillikte koyuyoruz. Daha sonra gramofon kağıdının içine yerleştiriyoruz. Boncuk ve kurdele ile süslüyoruz" dedi. İnsanların sadece sevgililerine değil, anne ve babalarına da hediye aldıklarını belirten 30 yıllık kuyumcu Ömer Toptemiş ise, "Silvan insanı da artık çağa ayak uydurarak sevgililer gününde sevdiklerine hediyeler alıyor. Sadece eşlerine veya sevdiklerine değil anne, baba ve yakınlarına da hediyeler alıyorlar" diye konuştu.
(İHY-YRT-AŞ-Y)

14.02.2013 15:30:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT