1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan'da Avcılara 3 Yıl Yasak Getirildi

Silvan'da Avcılara 3 Yıl Yasak Getirildi

Silvanda Avcılara 3 Yıl Yasak Getirildi
A+A-

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sayıları gittikçe azalan kekliklerin korunması için toplantı yapıldı. Toplantıda Silvan çevresinde 3 yıl avlanma yasağı getirildi. Silvan ilçesi Özel İdare Müdürlüğü'

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sayıları gittikçe azalan kekliklerin korunması için toplantı yapıldı. Toplantıda Silvan çevresinde 3 yıl avlanma yasağı getirildi.
Silvan ilçesi Özel İdare Müdürlüğü'nde yapılan toplantıya Orman ve Su İşleri Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü'nde görevli Murat Yıldırım, Vahap Avcı, Jandarma Bölük Komutanı İsmail Terzi, Özel İdare Müdürü Mahmut Baycan, Milli Eğitim Şube Müdürü Nimet Polatdağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nde görevli Cevat İpek, Avcılar Derneği Başkanı İlhami Oral ve Avcılar Derneği Yöneticisi Mehmet Emin Koyun katıldı. Silvan dağlarında nesli tükenen kekliklerin korunması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne 2 bin adet keklik isteğinde bulunduklarını belirten Avcılar Derneği Başkanı İlhami Oral, ''Silvan dağlarına bırakılması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'den 2 bin adet keklik istedik. Bu kekliklerinde gelmesiyle birlikte dağlarımızda 3 yıl boyunca avlanma yasağı uygulanacaktır. Silvan'da yasak avlanma yapan kişi sayısı oldukça fazla. Avlanma yasağına uymayanlara cezai işlem yapılacaktır, vatandaşlarımızdan ricamız bu yasaklara uymaları ve yasağa uymayanları şikayet etmeleridir'' dedi.
(İHY-AKK-Y)

23.01.2013 12:18:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT