1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan Yolu 13 Kilometrelik İsale Hattına Kavuşuyor

Silvan Yolu 13 Kilometrelik İsale Hattına Kavuşuyor

Silvan Yolu 13 Kilometrelik İsale Hattına Kavuşuyor
A+A-

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Silvan ilçesi İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Karaçalı Deposu arasında bulunan ve sık sık arızalara yol açan 30 yıllık bin milimetre çapındak

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Silvan ilçesi İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Karaçalı Deposu arasında bulunan ve sık sık arızalara yol açan 30 yıllık bin milimetre çapındaki isale hattını, bin 16 milimetrelik çelik borularla değiştiriyor.
Geçtiğimiz Temmuz ayında başlayan ve resmi adı "Silvan Yolu 1016 milimetre Çelik Boru İsale Hattı Yapım İşi" olan çalışmanın bu ay itibariyle tamamlanması hedefleniyor. İsale hattının 5 bin 750 metresi çelik boru, 7 bin 350 metresi ise polietilen boru olmak üzere toplam 13 bin 100 metre olacak. Karaçalı Deposu'ndan kullanılacak su cazibesiyle yerleşim yerlerine bu kez yeni şebekeden verilecek. Karaçalı Deposu'ndan beslenen yerleşim birimlerinde yaşanan ve şebeke patlaklarından kaynaklanan su kesintileri artık yaşanmayacak. Yeni isale hattından Aziziye Mahallesi, Gürdoğan Mahallesi, 450 Evler ve geçtiğimiz aylarda içme suyuna kavuşan 44 çevre mahalle yararlanacak.
(İHY-YRT-AŞ-Y)

13.12.2012 16:28:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT