1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan M. İhsan Arslan Koleji'nden örnek proje

Silvan M. İhsan Arslan Koleji'nden örnek proje

Silvan M. İhsan Arslan Kolejinden örnek proje
A+A-

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesi M. İhsan Arslan Koleji önemli bir projeye daha imza attı. Kolej, Silvan Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiği geri dönüşüm projesiyl

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesi M. İhsan Arslan Koleji önemli bir projeye daha imza attı. Kolej, Silvan Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiği geri dönüşüm projesiyle çevreye atılan plastikler yeniden hayat buldu.
İhsan Arslan Koleji'nin sekiz haftadır "İsrafı bırak, geri dönüşüme bak" sloganıyla yürüttüğü proje kapsamında tüm öğrenciler çevrelerindeki plastik şişeleri, şişe kapaklarını, ambalajları okula getirerek okul idaresine teslim etti. Proje sonucunda toplanan plastikler Silvan Meslek Yüksekokulu yetkililerine teslim edildi. Okul müdürü Cem Bektaş, öğrencilere çevreye ve çevrelerinde yaşayan insanlara karşı duyarlı olma bilinci vermeye çalıştıklarını belirterek öğrencilerinin konuya duyarlılığından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bu arada koleji ziyaret eden Silvan Meslek Yüksekokulu öğrencileri, okul yönetimine örnek projeden dolayı plaket takdim etti. Yüksekokul öğrencilerinden Nuray Çur, "Projeye Özel İhsan Arslan Koleji öğrencilerinin verdiği destek bizi çok duygulandırdı. Proje sayesinde elde edilen geri dönüşüm geliri birçok engelli vatandaşımıza hayat sunacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." diye konuştu.
CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT