1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Silvan Karayolunda Heyelan

Silvan Karayolunda Heyelan

Silvan Karayolunda Heyelan
A+A-

Batman Çayı'nın yatağının değişmesiyle birlikte Batman Silvan karayolunda heyelan meydana gelirken, karayolu çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Batman Çayı'nın kontrolsüz su akışı nedeniyle gö

Batman Çayı'nın yatağının değişmesiyle birlikte Batman Silvan karayolunda heyelan meydana gelirken, karayolu çökme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
Batman Çayı'nın kontrolsüz su akışı nedeniyle göz göre göre yüzlerce dönüm verimli toprağı alıp götürdüğüne dikkat çeken Batman Çevre Gönüllüler Derneği Başkanı Hasan Argünağa, daha önce yetkilileri bu konuda ısrarla uyarıda bulunmalarına rağmen hiçbir önlem alınmadığını savundu. Batman Çevre Gönüllüleri Derneği olarak sürekli sorunun takipçisi olduklarını ve Batman kamuoyunu belgelerle fotoğraflarla bilgilendirdiklerini belirten Argünağa, "Şimdi, su karayolunun bir bölümünü de aldı. Aylar önce karayolunun risk altında olduğunu söyledik. Ne yazık ki ilgili kurumlar gerekli tedbirleri almadı. Şu anda karayolu büyük risk altında. Çökme riski var. Acilen tedbir alınmadığı takdirde dibi oyulmuş karayolunda yaşanacak göçük araçların Batman Çayı'na düşmesine neden olabilecektir. Çok acil önlem alınması gerekiyor. Sadece ihmal demek yeterli mi. İnsanların ölmesi mi bekleniyor diye sormak istiyoruz" dedi.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

25.12.2012 15:46:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT