1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "silah Bırakmayla İlgili Takvim Görüşmelere Bağlı"

"silah Bırakmayla İlgili Takvim Görüşmelere Bağlı"

silah Bırakmayla İlgili Takvim Görüşmelere Bağlı
A+A-

İmralı Adası'nda terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan, "Müzakere takvimi görüşmelere bağlı bir şey. Mesajlar kuşlarla değil, insanlarla ulaştırılır. Süreç ilerleyecekse eş

İmralı Adası'nda terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan, "Müzakere takvimi görüşmelere bağlı bir şey. Mesajlar kuşlarla değil, insanlarla ulaştırılır. Süreç ilerleyecekse eş başkanların gitmesi gerekir" dedi.
İmralı'da ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan, Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı'na saat 17.10 sıralarında döndü. Çıkışta bir açıklama yapan Mehmet Öcalan, "Süreci devlet ve hükümet bilir. Biz bu konuları bilemiyoruz. Aile hakkını kullanıp görüşmeye gittik. Süreç ilerleyecekse ikinci görüşün olması gerekir. Bazı mesajlar bazı kuşlarla gitmez, insanlarla götürülür" dedi.
Öcalan, bir soru üzerine ağabeyi ile isim konusuna girmediklerini, süreç ilerleyecekse eş başkanların gitmesinin daha demokratik olacağını ifade etti. Öcalan, "Silah bırakmayla ilgili takvim var mı?" sorusuna ise, "Bu görüşmelere bağlı bir şeydir" cevabını verdi.
(İHS-CC-Y)

18.02.2013 17:48:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT