1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt'te Kck Operasyonu Recep Çelik Siirt

Siirt'te Kck Operasyonu Recep Çelik Siirt

Siirtte Kck Operasyonu  Recep Çelik    Siirt
A+A-

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen KCK soruşturması kapsamında Siirt ve İstanbul'da 26 kişi gözaltına alındı. Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından 20 Aralık tarihinde eş zama

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olarak bilinen KCK soruşturması kapsamında Siirt ve İstanbul'da 26 kişi gözaltına alındı.
Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından 20 Aralık tarihinde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda Siirt'te 16, İstanbul'da 10, Batman'da 2 ve Bitlis'te 2 olmak üzere 30 kişi gözaltına alınmıştı. İl Jandarma Komutanlığı'nca yapılan sorgulamalarının ardından Batman ve Bitlis'te gözaltına alınanlar serbest bırakılırken, İstanbul'da gözaltına alınıp daha sonra hava yolu ile önce Diyarbakır'a, ardından da Siirt'e getirilen 10 kişi ile birlikte toplam 26 kişi alınan ifadelerinin ardından Siirt Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrollerinden geçirildi. Hastane önünde geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, bölgede kuş uçurtmazken, gözaltına alınan şahısların sağlık kontrollerinin yapıldığı sırada hastanede uzun kuyruklar oluştu.
Sağlık kontrollerinin ardından 26 kişi jandarma komutanlığına ait otobüse bindirilerek götürüldü.
(RÇ-AKK-AŞ-Y)

21.12.2012 17:51:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT