1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt'te Beyaz Esaret

Siirt'te Beyaz Esaret

Siirtte Beyaz Esaret
A+A-

Siirt'te 3 gündür etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle 200 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. Siirt'te 3 günden bu yana devam eden yoğun kar yağışı kenti beyaza bürüdü. 200'ün üzerinde

Siirt'te 3 gündür etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle 200 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.
Siirt'te 3 günden bu yana devam eden yoğun kar yağışı kenti beyaza bürüdü. 200'ün üzerinde köy yolu kapanırken, İl Özel İdaresi Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Sürücüler kar yığınları nedeniyle şehir merkezinde ilerlemekte zorlanırken, yayalar da kaygan yollarda yürümekte güçlük çekiyor.
Muhammed Furkan Güneş isimli vatandaş, "Yollardan geçerken kayma tehlikesi yaşıyoruz. İlimizde 3 gündür kar devam ediyor. Temennimiz belediyenin yolları temizlemede daha çok çalışma yapmasıdır. Kaygan yollarda düşüyoruz. Okullar tatil oldu, buna en çok çocuklar sevindi. Bugün işe gidemedik. İster istemez hava şartları zorluyor" ifadelerini kullandı.
Okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar karda oyun oynamanın keyfini çıkarırken, belediye yetkilileri kar temizleme ve tuzlama çalışmalarının il genelinde devam ettiğini belirtti.
(RÇ-YRT-GS-Y)

11.01.2013 16:00:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT