1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt'te 2. Grup Av Hayvanları İçin Avlanma Yasağı Başladı

Siirt'te 2. Grup Av Hayvanları İçin Avlanma Yasağı Başladı

Siirtte 2. Grup Av Hayvanları İçin Avlanma Yasağı Başladı
A+A-

Siirt Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Gül, 2. grup av hayvanları için avlanma yasağının başladığını belirterek, avcıların buna uymalarını istedi. 2. grup av hayvanları arasın

Siirt Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Gül, 2. grup av hayvanları için avlanma yasağının başladığını belirterek, avcıların buna uymalarını istedi.
2. grup av hayvanları arasında kum kekliği, kınalı keklik ve kaya kekliği gibi nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan kuşlarında bulunduğunu belirten Gül, "Bir zamanlar ilimizde çok sayıda bulunan bu hayvanların sayısı da oldukça azaldı. Bunlar neredeyse nesli tükenmekte olan hayvanların arasına girecek durumdadırlar. Bu nedenle 27 ocak tarihinde başlayan ve 13 ekim 2013 tarihine kadar devam edecek olan av yasağına bütün avcılarımızın uymasını istiyoruz. Kendilerinin av yasağına uymalarının yanı sıra yasak avlanan kişileri de ihbar etmelerini istiyoruz. Doğa bizim gelecek nesillere aktaracağımız bir mirastır, bunu unutmamalarını istiyorum" diye konuştu.
(RÇ-YRT-AŞ-Y)

29.01.2013 13:51:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT