1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt'e Yaban Hayatı Koruma Amacıyla Doğaya Yem Bırakıldı

Siirt'e Yaban Hayatı Koruma Amacıyla Doğaya Yem Bırakıldı

Siirte Yaban Hayatı Koruma Amacıyla Doğaya Yem Bırakıldı
A+A-

Siirt'te, yaban hayvanların yaşamlarını korumak ve nesillerinin sürdürebilmesi amacıyla, haftada iki gün yemleme çalışmalarına başlandığı bildirildi. Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü'nden yapılan y

Siirt'te, yaban hayvanların yaşamlarını korumak ve nesillerinin sürdürebilmesi amacıyla, haftada iki gün yemleme çalışmalarına başlandığı bildirildi.
Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada ağır kış şartlarında nedeniyle hayvanların yem bulamaması nedeniyle yaban hayvanlarının korunması ve hayvanların yerleşim merkezlerine inmemesi için yemleme çalışmasını başlatıldığı belirtildi. Açıklamada, "Ayrıca yaban hayvanlarının yiyecek bulma konusunda zorlanmasıyla, yem bulamayan bir çok hayvanın öldüğü, bazı yırtıcı hayvanların ve Kurt sürülerinin yerleşim merkezlerine inerek istenmeyen olayların yaşanmasına neden olduğu, bu gibi olumsuzlukların önlerine geçmek ve hayvanların yem bulmada sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla, doğaya haftada iki gün süreyle yem bırakılacak. Şu ana kadar yapılan yemleme çalışmalarında, Eruh, Pervari, Kurtalan ve Şirvan ilçesine 500 kilogram buğday, 50 kilogram sakatat, 150 adet ekmek yemleme çalışmaları yapıldı" denildi.
Yemleme çalışmalarının kış boyunca devam edeceği kaydedildi.
(RÇ-YRT-AŞ-Y)

16.01.2013 15:50:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT