1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt Valisi Aydın, Toprak Ailesini Ziyaret Etti

Siirt Valisi Aydın, Toprak Ailesini Ziyaret Etti

Siirt Valisi Aydın, Toprak Ailesini Ziyaret Etti
A+A-

Siirt Valisi Ahmet Aydın, evlerinde son 4 ayda 300'ün üzerinde yangın çıkan Toprak ailesini ziyaret etti. Kamera ve yangın alarm sisteminin kurulduğu evde son bir haftada olumsuz bir şeyin olmadığı

Siirt Valisi Ahmet Aydın, evlerinde son 4 ayda 300'ün üzerinde yangın çıkan Toprak ailesini ziyaret etti.
Kamera ve yangın alarm sisteminin kurulduğu evde son bir haftada olumsuz bir şeyin olmadığı belirtildi. Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın talimatları ile Toprak ailesinin evine bir hafta önce yerleştirilen cihazların ardından evde son bir haftadır ufak tefek hareket ve yangınlardan başka bir şey yaşanmadı. Toprak ailesinin sorununa el koyan Vali Aydın, bugün aileye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Evi ziyaret eden Vali Aydın, beraberinde götürdüğü oyuncak ve kıyafetleri çocuklara hediye etti. Toprak ailesinin tüm ihtiyaçlarını karşılanacağını ifade eden Vali Aydın, "Zeki Toprak'ın ailesini ziyarete gedik. Vali yardımcısı, sosyal hizmetler müdürü, ve vakıf müdürü ile beraber geldik. Evin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için buradayız. Evde çok şükür son bir haftadır bir şey olmamış, bugün ufak bir yangın olmuş bu da zamanla geçecek. Daha önce birkaç kişi gelip dua etmiş ve şu an hiçbir sıkıntı yok gibi görünüyor. Bir haftadır bir sıkıntı yok ama şunu söylemek istiyorum maalesef bazı televizyon kanalarına çıkan bazı profesörler 'çok kirdendir işte asit olmuş, yok bilmeme ne olmuş' diyorlar. Hiçbir lakası yok. İzah edilemiyor, hocalarımız bunun sebebini bulmaya çalışıyor. Ama bir haftadan beri ne eşyalar hareket ediyor ne de yangın oluyor. Zeki, iyileşme olduğunu ifade etti çok yakında hiçbir sıkıntı kalmayacak inşallah. Kameralar güvenlik ile ilgili kuruldu. Tamamen bu işler için değil de, dışarıdan eve müdahale olması durumunda tamamen güvenlik amacıyla kuruldu. Bu olayı araştırmak için değil, örneğin geçenlerde medyumum diye biri gelmiş 'sizi iyileştireceğim' diye eve girmeye çalışmış. Polis zoruyla alınıp götürüldü. Aileye zarar vermek isteyen bazı insanları engellemek için kurulmuş bu kameralar. Televizyonlardaki küçük kız çocuğu ile ilgili iddialar doğru değil, çocukta öyle bir sıkıntı yok, çocuk çok hanım bir kızımız. Ne yapıyormuş 'yok işte çakmakla kendisi yakıyormuş', bunlar çocuğumuzun yaptığı işler değil, biz kendisi ile sohbet ettik. Öğretmenleri ile görüştük, ama maalesef bizim de izah edemediğimiz bir olay var. Çok şükür bir haftadır çocuğun okulunda da bir sıkıntı yok. Ama bazı ufak tefek sıkıntılar var, onları da atlatacağız inşallah. Hocalarımız bize geldi, bazı şeyler tespit etmişler ama ilmi açıdan bazı şeyleri açıklayabiliriz. Buna manevi yönden fizik ötesine inanmak gerektiğini açık açık söylediler. Bize bu şekilde söylendi. İlmi açıdan belki hafıza bir şeyi bir yere bıraktığında unutuyordur. Ama çakmakla ilgili bazı şeyler izah olmadı açıkçası. Bu noktada bizim de dediğimiz gibi inşallah biran evvel bu olaydan kurtuluruz. Vatandaşımızı takip ediyoruz ve yardımcı oluyoruz. Ama ilmin de izah edemediği bazı şeyler vardır. Bunu kabul etmemiz lazım, ben açıkça söylüyorum, bazı şeylere, bazı varlıklara inanmamız gerekiyor. İnşallah onlara da inanıyoruz, inancımız gereği, ama ilmin de izah edemediği şeylere de inanmak gerekiyor. Hocamız gelmiş dua etmiş, temennimiz bir an önce iyileşmesidir" diye konuştu.
Ev sahibi Zeki Toprak, evde bir haftadan beri sadece bugün yangın çıktığını belirterek, "Allah'ın verdiği bir şey. Allah'ın takdiri ile inşallah düzelecektir. Bir haftadan beri evimizde hiçbir şey yer değiştirmiyor, inşallah bundan sonra hiçbir şey olmaz. Bir haftadan beridir bu gün ufak bir yangın oldu onun dışında bir şey yok" diye konuştu.
Vali Aydın daha sonra aile ile basına kapalı görüştü. Evde incelemede bulunan Vali Aydın daha sonra evden ayrıldı.
(RÇ-AKK-AŞ-Y)

02.01.2013 17:49:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT