1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Düzenlenecek Recep Çelik Siirt

Siirt Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Düzenlenecek Recep Çelik Siirt

Siirt Üniversitesinde Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Düzenlenecek  Recep Çelik    Siirt
A+A-

Siirt Üniversitesi'nde aile danışmanlığı sertifika programı düzenlenecek. Siirt Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde aile danışmanlığı sertifika programı düz

Siirt Üniversitesi'nde aile danışmanlığı sertifika programı düzenlenecek.
Siirt Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde aile danışmanlığı sertifika programı düzenleneceği belirtildi. Açıklamada, "2. yarıyılda başlayıp dönem sonunda bitirilmesi düşünülen sertifika programı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 4. Eylül 2012 tarihinde yayınlanan Aile Danışmanlığı Yönetmeliği'ne uygun bir şekilde 300 saat teorik, 30 saat supervizyon, 120 saat uygulamalı eğitim olmak üzere toplam 450 saatlik bir eğitim süresini kapsamaktadır. Sertifika programına katılmak isteyenlerin başvuru süresi içinde Siirt Üniversitesi eğitim fakültesine başvurmaları gerekmektedir. Bu eğitimi öncelikle fakültelerin 4 yıllık sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi lisans mezunları olmak üzere bütün lisans mezunları başvurabilir" denildi.
Eğitim ücretinin 2 bin 750 lira olarak belirlendiği programa katılmak isteyenlerin, 20 Şubat tarihine kadar müracaat etmeleri gerektiği belirtilirken, hafta sonu ve hafta içi grupların eğitimlerinin 23 Şubat tarihinde başlayacağı kaydedildi.
(RÇ-YRT-AŞ-Y)

05.02.2013 13:13:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT