1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi Yenilendi

Siirt Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi Yenilendi

Siirt Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi Yenilendi
A+A-

Siirt Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi, modernleştirilerek yatak sayısı 5'ten 10'a yükseltildi. Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Bahattin Koç, hastanedeki ünitelerin sayısını artırarak

Siirt Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi, modernleştirilerek yatak sayısı 5'ten 10'a yükseltildi.
Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Bahattin Koç, hastanedeki ünitelerin sayısını artırarak çevre illere hasta sevkini azalttıklarını ve önümüzdeki günlerde kente hasta çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Kapısına her yoğun bakım yazan ünitenin yoğun bakım sayılamayacağını, bunun için de asgari şartların sağlanması gerektiğini belirten Koç, "Yoğun bakım ünitemiz son teknolojik cihazlarla donatılmış olup, 5 anestezi ve reanimasyon uzmanı eşliğinde 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Yoğun bakım hekimleri, hemşireler, yardımcı sağlık personeli eşliğinde hastaların bakım ve tedavileri sürdürülüyor. Açılan yoğun bakım ünitesinin ilimizde önemli bir eksikliği gidereceğine inanıyoruz" dedi.
Yeni yoğun bakım üniteleri ile Siirt Devlet Hastanesi'nin bölgeye hitap ettiğini ifade eden hastanenin İdare ve Mali Hizmetler Müdürü Ömer Ebrem ise, "Daha önce 5 yataklı olan yoğun bakım ünitesi geliştirilerek, yeni teknoloji imkanları ile yatak sayısı 10'a çıkarıldı. Yeni modern yoğun bakım servisi ile insana ve sağlığa verdiği önemi ortaya koyan devletimiz, bundan sonraki dönemlerde de hizmetlerini en güzel şekilde ortaya koyacaktır. Bundan sonra hastalarımızın çevre illere sevkleri azami düzeye indirilerek, daha iyi hizmet vereceğiz. İlimizdeki yoğun bakım servisinin geliştirilmesi ile çevre illerden de hasta alıyoruz. Devlet hastanemiz bünyesinde daha önce 5 yoğun bakım ünitesi ve kroner yoğun bakım ünitesinde 5 olmak üzere 10 yatak kapasitemiz vardı, yeni düzenlemeler ile yatak sayısı 15'e yükseltilmiş, yoğun bakım servislerimiz modernleştirilmiştir" diye konuştu.
(RÇ-YRT-CC-Y)

04.02.2013 15:38:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT