1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt Belediyesi'nden Mevsimlik Göç Haritalandırma Projesine Destek

Siirt Belediyesi'nden Mevsimlik Göç Haritalandırma Projesine Destek

Siirt Belediyesinden Mevsimlik Göç Haritalandırma Projesine Destek
A+A-

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (ÇOKAUM) aralarında Siirt'in de bulunduğu 6 ili kapsayan 'Mevsimlik Göç Haritalandırma' projesin

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (ÇOKAUM) aralarında Siirt'in de bulunduğu 6 ili kapsayan 'Mevsimlik Göç Haritalandırma' projesine destek vereceklerini söyledi.
ÇOKAUM Müdürü Doç. Dr. Müge Artar, özellikle doğu illerinden pamuk, tütün, şeker pancarı, çay, fındık ve narenciye gibi ürünlerin yetiştirildiği Karadeniz, Marmara ve Akdeniz'e çok yoğun bir göç yaşandığını belirterek, aralarında Siirt'tin de bulunduğu 6 ili kapsayan 'Mevsimlik Göç Haritalandırma' projesi konusunda Siirt Belediyesi'nden destek istediklerini söyledi. Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak ise, mevsimlik işçilerle ilgili böylesi bir bilimsel araştırmanın yapılmasını çok önemsediklerini belirtti. Sadak, ÇOKAUM tarafından Siirt'te yapılacak 'Mevsimlik Göç Haritalandırma' projesine belediyenin imkanları dahilinde destek vereceklerini sözlerine ekledi.
(RÇ-YRT-CC-Y)

06.02.2013 15:30:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT