1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt Belediyesi, Yoksullar İçin Dernek Kurdu

Siirt Belediyesi, Yoksullar İçin Dernek Kurdu

Siirt Belediyesi, Yoksullar İçin Dernek Kurdu
A+A-

Siirt Belediyesi bünyesinde oluşturulan Siirt Yoksullukla Mücadele Ailelerle Yardımlaşama Dayanışma ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'nin (SİYODER) kuruluşunu düzenlediği toplantıyla ilan etti. Sii

Siirt Belediyesi bünyesinde oluşturulan Siirt Yoksullukla Mücadele Ailelerle Yardımlaşama Dayanışma ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği'nin (SİYODER) kuruluşunu düzenlediği toplantıyla ilan etti.
Siirt'te, yoksullukla mücadele için kurulan SİYODER geçici Yönetim Kurulu Başkanı ve Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Siirt kent merkezinin yoksulluk anlamında Türkiye de ilk sıralarda yer aldığını söyledi. Yoksulluk ve işsizliğe, son 30 yıllıdır devam eden savaşın en büyük etken olduğunu kaydeden Sadak, ülkede silaha yatırılan paranın başta Siirt olmak üzere ülkede bulunan vatandaşlara harcanması durumda ülkede yoksulluk ve işsizliğin sona ereceğini ifade etti. Belediye olarak kentte bulunan yoksullukla mücadele etmek amacıyla son bir yıldır bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Sadak, bu anlamda bugün SİYODER'in kuruluşunu ilan ettiklerini bildirdi. SİYODER'in bundan sonra ilk olarak kentteki yoksulluk oranını belirleyeceğini ve bu oran doğrultusunda yoksulluğun giderilmesi amacıyla çalışmalar yürüteceğini aktaran Sadak, bu çalışmalara Siirtt'teki tüm kesimlerin desteklerini beklediğini sözlerine ekledi.
(RÇ-YRT-Y)

10.02.2013 17:10:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT