1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Siirt Belediye Başkanı Sadak, Eruh'ta Husumetli İki Aileyi Barıştırdı

Siirt Belediye Başkanı Sadak, Eruh'ta Husumetli İki Aileyi Barıştırdı

Siirt Belediye Başkanı Sadak, Eruhta Husumetli İki Aileyi Barıştırdı
A+A-

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Nisan 2012'de Eruh ilçesinde Sayın ve Ertuğrul aileleri arasında başlayan husumete son vermek için düzenlenen barış törenine katıldı. Sayın ve Ertuğrul aileleri a

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Nisan 2012'de Eruh ilçesinde Sayın ve Ertuğrul aileleri arasında başlayan husumete son vermek için düzenlenen barış törenine katıldı.
Sayın ve Ertuğrul aileleri arasında oluşan husumetin sona ermesi için dün akşam saatlerinde aralarında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Eruh Belediye Başkanı Melih Oktayı, BDP Siirt il ve Eruh ilçe örgütleri yöneticileri BDP İl genel ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda kişi, Eruh Belediyesi'nde bir araya geldikten sonra barış töreni için Ertuğrul ailesini evine geçti. Ertuğrul ailesinin evinde gerçekleşen barış töreninde konuşan Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Kürt halkının artık kendi arasında yaşadığı sorunların büyümemesi için kendi iradesine sahip çıktığını söyledi. Sadak, Kürt toplumunun yaşadığı acıya rağmen toplumsal birliktelik anlayışla kendi arasında barışmasının herkese örnek olduğunu belirterek, Sayın ve Ertuğrul ailelerine, husumeti bitirmek için gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür etti. Törende Ertuğrul ve Sayın aile büyükleri de yaptıkları konuşmalarda yaşanan olayı bir kaza olarak kabul ettiklerini, bu tür kazaların iki aile arasında olan kardeşliği zedelemeyeceğini ve olayın büyümemesi için ilk günde itibaren araya giren başta Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini kaydetti.
Yapılan konuşma ardından Ertuğrul ve Sayın ailelerinin büyükleri edilen dualar eşliğinde el sıkışarak barıştı.
(RÇ-YRT-AKK-Y)

05.02.2013 13:03:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT