1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sıfır Kilometre Otomobiller Sahiplerini Bekliyor

Sıfır Kilometre Otomobiller Sahiplerini Bekliyor

Sıfır Kilometre Otomobiller Sahiplerini Bekliyor
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Üniversite Yerleştirme Sınavı (LYS) nda Türkiye genelinde ilk yüze giren öğrencilere sıfır kilometre kaskolu ve deposu full otomobil hediye edecek. Daha önceki yıllarda 2

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Üniversite Yerleştirme Sınavı (LYS) nda Türkiye genelinde ilk yüze giren öğrencilere sıfır kilometre kaskolu ve deposu full otomobil hediye edecek. Daha önceki yıllarda 21 öğrenciye verilen anlamlı hediye için Büyükşehir Belediyesi'ne başvurular alınıyor.
Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi eğitime ve öğrencilere destek vermeye devam ediyor. 6 sınıf öğrencilerine laptop, SBS'den dereceye girenlere bisiklet vererek eğitime teşvik eden Büyükşehir, Üniversite yerleştirme sınavında (LYS) dereceye girenlere de anlamlı bir hediye veriyor. Önceki yıllarda da gerçekleştirilen eğitim hizmeti kapsamında bu sene de LYS'den Türkiye genelinde ilk yüze giren öğrencilere sıfır kilometre otomobil verecek.
Kocaeli genelindeki bir liseden mezun olmak ve Kocaeli'de ikamet etmek şartı olan hizmetten yararlanmak için Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat etmesi gerekiyor. Müracaat için Kocaeli Fuarı içindeki Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi'ne gelerek istenen belgeleri ibraz etmeleri yeterli olacak.
Müracaat için öğrencilerin ikametgah belgesi, mezuniyet diploması ve Türkiye genelinde ilk yüz içerisinde yer aldığı bir lisans programına kayıt yaptırdığı sayısal, eşit ağırlık, sözel puanının olduğu belgeyi getirmeleri gerekli. Eğitime çok önemli ve anlamlı bir hediye olan hizmetten Büyükşehir Belediyesi şu ana kadar 21 otomobil verdi.
(MA-MA)

08.12.2012 12:19:30 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT