1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sgk'dan Bilgilendirme Toplantısı

Sgk'dan Bilgilendirme Toplantısı

Sgkdan Bilgilendirme Toplantısı
A+A-

Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mahmut Kotan, basın toplantısı ile SGK'deki güncel gelişmeleri aktardı. Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mahmut Kotan hizmet binasında bir basın toplantısı düzen

Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mahmut Kotan, basın toplantısı ile SGK'deki güncel gelişmeleri aktardı.
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mahmut Kotan hizmet binasında bir basın toplantısı düzenleyerek SGK'de yapılan değişiklikleri anlattı. Kotan, "Vatandaşlarımızın menmuniyeti bizler için çok önemli bu yüzden burada vatandaş merkezli bir yönetim tercih ediyoruz. Vatandaşlarımız geldiğinde hiçbir sıkıntıya girmeden güler yüzlü bir şekilde tüm işlemlerini yapabiliyorlar" dedi.
Tekirdağ'da emekliler ile çalışanlar arasındaki farktan bahseden Mahmut Kotan, "Tekirdağ'da 3 çalışan 1 emekliye bakıyor. Bunun Türkiye ortalaması 1,8'dir.Buda Tekirdağ ilimizin AB standartlarına biraz daha uygun ve yakın olduğumuzu gösterir" dedi.
Marmara Ereğlisi Yeniçiftlik beldesinde eğitim projesi çalışmalarının olduğunu kaydeden Kotan " Yeniçiftlik'te bir eğitim projemiz var bu projemizin ihalesi yapıldı. Kısmetse bu yıl yapım ihalesini de yapacağız. 200 yataklı ve 5 yıldızlı otel konforunda planlanan bu eğitim alanında 400-500 kişiye aynı anda hem eğitim hem de seminer verilmiş olabilecek. İlk olarak kendi personelimizden başlayacağız sonrasında ise inanıyorum ki çevre illerimizde bu eğitim alanımızdan faydalanmak İsteyeceklerdir." dedi
Kotan, "Tekirdağ'ın büyükşehir olması bizim açımızdan pek bir şey değiştirmez, şuanda bize borçları olan belediyelerin hepsinden borçlarımızı tahsil edeceğiz. Büyükşehir oldu diye tüzel kişiliği kalkan belediyelerdeki belediye başkanları sorumluluklarımız bitiyor diyemez. Onlar görevlerini bıraksalar bile bu borçlardan sorumlu olacaklar." dedi.

18.01.2013 10:16:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT