1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sgk, Sosyal Güvenlik Bilincini Artırıyor

Sgk, Sosyal Güvenlik Bilincini Artırıyor

Sgk, Sosyal Güvenlik Bilincini Artırıyor
A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Balıkesir İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Bilincinin artırılmasına yönelik eğitimlere devam edilyor. Sosyal Güvenlik Bilincinin artırılması amacıyla çeyitli okullarda düz

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Balıkesir İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Bilincinin artırılmasına yönelik eğitimlere devam edilyor.
Sosyal Güvenlik Bilincinin artırılması amacıyla çeyitli okullarda düzenlenen eğitim toplantılarında, sosyal güvenliğin tanımı, sosyal güvenlik reformu, kısa ve uzun vadeli sigorta kolları, sigortalı olmanın faydaları, genel sağlık sigortasının hedefleri ve kapsamı ile kayıt dışı istihdam konularında denetmenler tarafından aydınlatıcı bilgiler veriliyor. SGK Denetmenleri Bayram Öztürk, denetmen yardımcıları Akif Özkan ve Emine Yılmaz tarafnıdan sunum eşliğinde bilgilendirme toplantısı yapıldı. SGK İl Müdür Yardımcısı Murat Mustafa Yavuz'un da katıldığı bilgilendirme eğitimleri Balıkesir Kız teknik ve Meslek Lisesi, Balıkesir Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Balıkesir İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, 100. Yıl Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda toplam 815 öğrenciye verildi.
SGK İl Müdürü Ömer Çalışkan, eğitimlerin oldukça faydalı geçtiğini ve katılımcıların oldukça memnun kaldığını söyledi. Müdür Çalışkan, sosyal güvenlik bilincinin artırılmasına yönelik panel, sunum ve eğitimlerin devam edeceğini bildirdi.
(YU)

21.12.2012 18:21:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT