1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sgk Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Bülent Çoban Malatya

Sgk Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Bülent Çoban Malatya

Sgk Prim Borçlarının Yeniden Yapılandırılması    Bülent Çoban    Malatya
A+A-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili başvuruların 31 Mayıs tarihine kadar yapılması istendi. SGK Hekimhan Şubesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan y

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili başvuruların 31 Mayıs tarihine kadar yapılması istendi.
SGK Hekimhan Şubesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 6385 no.lu Kanun 10/01/2013 tarihinde kabul edilip 19/01/2013 tarih ve 28533 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanundaki geçici 46'ncı maddeyle, sosyal güvenlik destek prim borcu olanlara 6111 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde bir kez daha yapılandırma imkânı verilmiştir" ifadeleri kullanıldı.
"Bu imkandan emekli olup da halen başka bir işte çalışmaya devam eden, kurumumuza kayıt ve tescili yapılan vatandaşlarımızla emekli olduğu halde çalışmaya devam eden, sosyal güvenlik destek primi kesilmesi gerektiği halde; herhangi bir nedenle tescilleri yapılmayan vatandaşlarımız da faydalanacaktır" denilen açıklamanın son bölümünde şunlar belirtildi:
"Sosyal güvenlik destek primi borçları için yapılacak başvuruların yeri, borçluların yaşlılık veya malullük aylığı bağlandığı sigortalılık statüsüne ve borcun 1/10/2008 tarihinden önce veya sonra olmasına göre farklılık arz etmektedir. Bu nedenle, vatandaşlarımızın en geç 31/05/2013 tarihine kadar (bu tarih dahil) Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine ve Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir."
(BÇ-MO-Y)

15.02.2013 15:15:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT