1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Seyitki Aşireti Mensupları AK Parti'ye Katıldı

Seyitki Aşireti Mensupları AK Parti'ye Katıldı

Seyitki Aşireti Mensupları AK Parti'ye Katıldı
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde ‘Seyitki’ aşireti mensupları Ak Parti’ye katıldı. Seyitki aşiret mensuplarının kalabalık bir şekilde partiye katılımı nedeniyle Ak Parti Erciş seçim bürosu önünde bir tören düzenlendi.


Aşiret mensuplarını Ak Parti Erciş Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas ve diğer yetkiler alkışlarla karşıladı. Seyitki aşiret mensupları adına burada bir konuşma yapan İşadamı İzzet Albayrak, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Albayrak konuşmasında şunları söyledi; “Bizleri burada toplayan rabbimize hamd ediyorum. 2001 yılında başlatılan bu kutlu dava bu günlere hep omuzlarda taşınarak gelmiştir. Bizler de ailemiz ve Seyitki aşireti olarak omuzlarımızda taşıdığımız partimize sahip çıkmaya geldik. Kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içersinde kardeşlik tohumlarını ekmeye geldik. İnsanların çilekeş tarihini değiştiren, ülkede ve özellikle bölgemizde maddi ve manevi kalkınmayı sağladığı ve en önemlisi kardeş kavgasının bittiği, barış sürecinin başladığı ülkemizin ve bölgemizin kurtuluş reçetesinin Ak Parti’de olduğunu bildiğimiz için buraya geldik. Dünya lideri sayın Başbakanımızın emanetleri olan Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Osman Nuri Gülaçar hocamızı ve Erciş Belediye Başkan Adayımız sayın Abdulahat Arvas kardeşimize sahip çıkmaya geldik. Bu bağlamda Abdulahat kardeşimiz de memleketimize daha kaliteli bir hizmet, adaletli bir yönetim sergileyeceğinden eminiz. Kendilerine başarılar diyorum Allah yolumuzu açık etsin. Ayrıca, burada bu coşkulu ortamda bulunmamamıza vesile olan aşiretimizin büyüklerinden olan Ebubekir Albayrak’a, Kemal Bedir’e, Kutbettin Mutlu’ya, Seyithan Bedir’e ve Necdet Albayrak’a huzurunuzda teşekkür ediyorum. Sözlerime son verirken Sayın Başbakanımızın söylemi ile sözlerime son veriyorum. ‘Bir olacağız, diri olacağız’ bu kardeşliğin bu birlikteliğin hiç kesmeden büyümesini diliyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Yolumuz Ak ve açık olsun” dedi.


Ak Parti Erciş Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas ise konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Seyitki aşiret mensuplarının partilerine katılmasıyla birlikte güçlerine güç katıldığını da anlatan Arvas, “Gençlerinden, yaşlılarından evlerinde bizi sevgiyle merakla bekleyen hanımlarına şükranlarımı sunuyorum. Bu memleketin imarında hangi aşiretimizin katkısı olduysa Allah onlardan razı olsun. Biz biriz, beraberiz, kardeşçe şehrimize hizmet edeceğiz. Milletimiz diğer partileri çok iyi biliyor. Bunların tarihlerinde bir dikili taşları varsa, meyvesiz bir kuru ağaçları varsa gidelim o ağaçların gölgelerinde gölgelenelim. Allah’ın izniyle bütün fitne ve fesatlara rağmen kardeş kanının dökülmesine bizler asla müsaade etmeyeceğiz. Allah’ın izniyle inancımız var, sabrımız var, davamız var, yüreğimiz var. Sağlam bir kadromuz var. Korkmadan, cesaretle memleketimize hizmet edeceğiz. Dış güçler ve onun yandaşları istemese de biz halkımızla biriz. Allah’ın izniyle de ilçemizin kangren haline gelmiş sorunlarını da beraber çözeceğiz. Üstat Bedi-ü Zaman “Sevdası olan türkü söyler, derdi olan yollara düşer” buyuruyor. Evet, bizim derdimiz halkımız. Bizim derdimiz inancımız. Bizim derdimiz gençliğimiz. Bizim derdimiz namusumuz, helal ekmeğimiz. Bu yüzden yollara düşmüşüz biz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bakınız; 14 aydır bölgemizde kardeş kanının dökülmediği, cenazelerin evlere gelmediği, ocakların sönmediği, anaların ağlamadığına hep birlikte şahit oluyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirsin. Bizleri sizlere ve kendisine karşı da mahcup etmesin. Haramı da bizlere nasip etmesin. Dün bir toplantımızda Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızla Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında konuştuk. Sayın Bakanımız işlemleri yarım kalan prefabrik dükkanların 10 gün içinde bitirilerek esnaflarımıza teslim edilmesi konusunda ilgililere talimat verdi. Allah nasip ederse esnaflarımız 10 gün içinde yeni dükkanlarına taşınacaklar. Buradan da bu müjdeyi veriyorum. Bu vesile ile gücümüze güç katan Seyitki aşiret mensuplarından Ebubekir Albayrak’a, Kemal Bedir’e, Kutbettin Mutlu’ya, Seyithan Bedir’e, Necdet Albayrak’ a ismini sayamadığım dostlarımıza ve akrabalarına, huzurunuzda teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT

8 Yorum