1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Seyit Ahmet Arvasi Ölümünün 24. Yılında Nazilli'de Anıldı

Seyit Ahmet Arvasi Ölümünün 24. Yılında Nazilli'de Anıldı

Seyit Ahmet Arvasi Ölümünün 24. Yılında Nazillide Anıldı
A+A-

Nazilli Ülkü Ocağı Üniversite Eğitim Birimi tarafından, Seyit Ahmet Arvasi'nin vefatının 24. yılında anma programı gerçekleştirildi. Nazilli Ülkü Ocağı üniversite teşkilatı tarafından Ülkü Ocakları

Nazilli Ülkü Ocağı Üniversite Eğitim Birimi tarafından, Seyit Ahmet Arvasi'nin vefatının 24. yılında anma programı gerçekleştirildi.
Nazilli Ülkü Ocağı üniversite teşkilatı tarafından Ülkü Ocaklarında toplanarak gerçekleştirilen programda ülkücü gençler, 31 Aralık 1988 yılında hakkın rahmetine kavuşan Türk Milliyetçiliğini her konuda anlatmaya çalışan, yaşayan, hapishanelerde çilesini çeken, Başbuğ Alparslan Türkeş ile hapishane arkadaşlığı yağmış olan fikir ve dava adamını dualarla yâd ettiler.
Seyit Ahmet Arvasi'yi ve düşüncelerini ülkücü gençlere anlatan eğitimci-yazar Osman Girgin, konuşmasında; "Özellikle yazdığı 'Türk İslam Ülküsü' ile 'Türk Milliyetçiliğini' kaleme alan Seyyid Ahmet Arvasi daha birçok eserle Türk Milliyetçilerinin gönlünde taht kurmuştur. Ölümünün 24. yılında ardından dua ve yazdıkları yazılarıyla anılan fikir adamına Allah'tan rahmet ve Türk Milliyetçilerini ardından yolunu takip etmelerini diliyorum" dedi.
(ÜÖ-MB-İK)

05.01.2013 14:40:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT