1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Fatih Özgür:

Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Fatih Özgür:

Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Fatih Özgür:
A+A-

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Fatih Özgür, Adana'nın geçmişinde önemli hizmetleri olmuş bazı kişilerin adlarının cadde ve bulvarlara verilmesini önerdi. Özgür, yaptığı açıklamada, Mustafa Özgür, Nur

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Fatih Özgür, Adana'nın geçmişinde önemli hizmetleri olmuş bazı kişilerin adlarının cadde ve bulvarlara verilmesini önerdi.
Özgür, yaptığı açıklamada, Mustafa Özgür, Nuri Has, Nuh Naci Yazgan ve Seyit Tekin'in 1927 yılında, Türkiye Cumhuriyeti Devletin'in Adana'daki ilk özel sektör sanayi kuruluşu Milli Mensucat Fabrikası'nı açan kişiler olduğunu belirterek, bu kişilerin adlarının caddelere verilmesini istedi. Özgür, Adana Büyükşehir Belediyesi'ne konuyla ilgili bir dilekçe vererek, Mustafa Özgür, Nuri Has, Nuh Naci Yazgan, Seyit Tekin, Arifzade Asım Özbilen, Hacı Derviş Ağa ve Hacı Cumali Öztürk'ün adlarının cadde ve bulvarlara verilmesini talep ettiğini kaydetti.
Özgür, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu kişiler, Türk ekonomisine ve Adana'ya katkıda bulunmuşlar, yarattıkları katma değer, ödedikleri vergi, sağladıkları istihdam, ihracat yoluyla kazandırdıkları döviz" ile Türkiye, Adana ve Adanalılara fayda temin etmişlerdir."
(SZP-AKL-Y)

30.01.2013 16:25:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT