1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SEVGİ EVLERİ’NDEN AŞURE DAĞITIMI

SEVGİ EVLERİ’NDEN AŞURE DAĞITIMI

SEVGİ EVLERİ’NDEN AŞURE DAĞITIMI
A+A-

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Edremit Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar, Muharrem ayı nedeniyle komşularına aşure ikram ettiler.


Muharrem ayı dolayısıyla Van Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan öğrenciler, bir kez daha paylaşmanın verdiği mutluluğu yaşadılar. Sevgi Evleri olarak kendi elleriyle hazırladıkları aşureyi, öncelikle Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz’a makamında ikram eden çocuklar, daha sonra Elmalık Mahallesi’nde bulunan komşularına ikramda bulundular. Yaptıkları aşureleri ev ev dolaşarak komşularına dağıtan çocuklar, paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

Aşure ayının anlam ve öneminin çok değerli olduğunu belirten Edremit Sevgi Evleri Kuruluş Müdürü Süheyla Saka, "Muharrem ayı bir kurtuluş ayıdır. Bugünün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bugün bu ruhtan feyiz alarak bütün bir ömrü hayır ve güzellikler içinde geçirmek gerekir. Muharrem ayı dolayısıyla çocuklarımız, çocuk evlerinde aşure yaptılar, komşularına ikram ettiler. Bu vesileyle çocuklarımız insanlara bolluk ve bereketin simgesi olan Muharrem ayını hatırlatmak istediler" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT