1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sev-der'den Tiyatro Etkinliği

Sev-der'den Tiyatro Etkinliği

Sev-derden Tiyatro Etkinliği
A+A-

Bitlis Sevgi Seli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Tatvan ilçesinde bir tiyatro programı düzenlendi. 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Tatvan Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen tiya

Bitlis Sevgi Seli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Tatvan ilçesinde bir tiyatro programı düzenlendi.
14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Tatvan Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen tiyatro etkinliğinde dünden bugüne sevgililer gününe atıfta bulunuldu. ''Kaynanalar'' dizisinde ''Nuri Kantar'' tiplemesiyle ön plana çıkan tiyatro oyuncusu Tekin Akmansoy'un anılmasıyla başlayan tiyatro etkinliğinde, Tatvan Tiyatro Grubu tarafından bir birinden güzel oyunlar sahnelendi. Yoğun katılımın olduğu programda sahnelenen oyunlar büyük beğeni topladı.
Etkinlikte konuşan Sevgi Seli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (Sev-Der) Başkanı Hakan Torun Oral, 14 Şubat Sevgililer Günü olması dolayısıyla böyle bir program düzenlediklerini belirtti. Katılımcıların etkinliği beğenmelerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Oral, "Bundan sonra da bu tür etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Bugünkü etkinliğimizde de dünden bugüne Sevgililer Günü'nü tiyatro sahnesinde izledik. Tiyatro oyunundaki sahneleri zaman zaman hayatımıza uyarlayıp şimdiki yaşantımızla karşılaştırmamız gerekiyor. Sevgi ve sevgililer bir birlerini sadece 14 Şubat'ta değil her gün hatırlamaları ve her gün bir birlerine sevgilerini hatırlatmaları gerekiyor" diye konuştu.
(HO-MSA-Y)

15.02.2013 14:13:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT